Recep Ayında Kılınan Namaz

Konusu 'Mübarek Günler ve Geceler' forumundadır ve Eylül tarafından 24 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Eylül

  Eylül Moderatör

  Recep Ayında Kılınan 30 Rekatlık Namaz

  Receb'in 1′ile 10′i , 11′u ile 20′i ve 21′i ile 30′u arasında kılınacak 10 rekat Hacet namazı vardır. bunlarınher üçünün namazında kılınış şekli aynıdır. yanlızca sonlarında okunacak dualar değişiyor. Bu namazlar akşam ile yatsı arası yatsıdan sonra kılınabilir. Cuma ve Pazartesi gecelerinde özelikle teheccüd vaktinde kılınması dahada faziletlidir.

  Hacet Namazına şöyle niyet edilir; yarabbi beni, teşrifleriyle dünyayı nura gark ettiğin Efendimiz hürmetine, sevgili ayın Receb-i şerif hürmetine, feyz-i ilahine , afv-ı ilahine nail eyle.Abid, zahid kulların arasına kaydeyle. Dünya ve ahiret sıkıntılarından halas eyle, rıza-i şerifin için Allahu Ekber.

  Her rekatta; 1 Fatiha, 3 Kul ya eyyühel Kafirun, 3 ihlas-ı şerif okuyup 2 rekatta bir selam verilir. Böylece 10 rekata tamamlanır. Yani 2 şer rekattan 5 selam verilip toplam da 10 rekat namaz kılınır.

  İlk 10,gün içinde kılınan namazdan sonra 11 defa ;La ilahe illallahü vahdehu la şerike leh. Lehü’l-mülkü ve lehü’l-hamdü yuhy’i ve yümit. Ve hüve hayyün la yemutü biyedihi’l-hayr ve hüve ala külli şey’in kadir. Dedikten sonra dua yapılır.
  İlk yirmi gün içinde kılınan namazdan sonra 11 defa ;İlahen vahiden ehaden sameden ferden vitrenhayyenkayyümen daimen ebeda okunup dua edilir.
  İlk otuz gün içinde kılınan namazdan sonra 11 defa ;Allahümme la mania lima a’tayte, vela mu’tiye lima mena’te, vela raadde lima kadayte, vela mübeddile lima hakemte, vela yenfeu ze’l-ceddi minke’l-ceddü. Sübhane rabbiye’l-aliyyi’l-a’lel-vehhab. Sübhane rabbiye’l-aliyyi’l-a’lel-vehhab. Sübhane rabbiye’l-aliyyi’l-a’lel-kerimi’l-vehhab. Ya vehhabü Ya vehhabü Ya vehhab. okunup sonra dua yapılır.