Polis haftası ile ilgili kompozisyon

Konusu 'Eğitim Konuları' forumundadır ve Beyza tarafından 4 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  İlk Polis Teşkilatının Kuruluşu [10 Nisan 1845]

  1845 tarihi, Türk Emniyet Teşkilatı açısından önemli bir noktadır. Zira bu tarihe kadar zabıta olarak nitelenen teşkilat; 10 Nisan 1845 [12 Rebiü’l Evvel 1261]’den itibaren polis adı altında hayata geçmiş vede Emniyet Teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edilmiştir.

  Her gün ülkemizde vede dünyada birçok olay meydana gelmektedir. Bu olaylarda asayişi ve güvenliği sağlamak için de polislerimize çok büyük görev düşüyor. Bu zor görevleri yaşamları pahasına yerine getiren polislerin hayatımızda ve ülkemizdeki önemi çok büyüktür.

  İnsan hayatında birçok şeye ihtiyaç duymaktadır. Güvenlik de bu ihtiyaçlardan birtanesidir. Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisinde belirttiği gibi fizyolojik ihtiyaçlardan sonra güvenlik ihtiyacı gelmektedir. Bu görevi yerine getirmek için devlet adına polis ve zabıta kuvvetleri görevlendirilmektedir.

  Polis kişisel çıkarları değil, toplumun çıkarlarını korumakla görevlidir. Bizler için bu görevleri yerine getirmeye çalışan polislerimize saygı gösterip, gereken değeri vermeliyiz.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 18 Nisan 2019