Dua Peygamberimizin Öğrettiği İstihare Duası Arapça ve Anlamı

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve saadet tarafından 26 Şubat 2019 başlatılmıştır.

1. saadet

saadet Moderatör

Peygamberimizin öğrettiği İstihare duası Arapça ve Anlamı.

Peygamberimizin Öğrettiği İstihare Duası Arapça ve Anlamı

İstihâre Duâsı Câbir b. Abdullah'tan Cena-ı Allah ondan ve babasından râzı olsun rivâyet olunduğuna göre o şöyle der:" Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) bize Kur'an'dan bir süre öğretir gibi bütün işlerde istihâreyi öğretir ve şöyle buyururdu:Sizden biriniz bir işi yapmayı içinden geçirirse, farz namazın dışında iki rekât namaz kılsın ve ardından şöyle desin:

İstihare Duası Arapça

İstihâre Duâsı Anlamı:
    "Allahım! Senden ilmine başvurarak hayır ve iyilik, kudretine dayanarak güç dilerim. Senden yüce ihsânını dilerim. Çünkü sen güç yetirirsin, ben güç yetiremem.Sen bilirsin, ben bilemem.Sen bilinmeyenleri en iyi bilensin. Allahım! Bu işin (burada ihtiyacını söyler)benim için;dinimde,yaşantımda,işimin sonunda, acele veya acele olmayan işimde hayırlı biliyorsan, onu bana takdir edip kolaylaştır.Sonra onu bana bereketli kıl.Şayet bu işin benim için; dinimde, yaşantımda, işimin sonunda, acele veya acele olmayan işimde şer olarak biliyorsan, onu benden, beni de ondan uzak tut ve benim için nerede olursa hayır ve iyiliği takdir eyle.Sonra da beni ondan râzı kıl."