Peygamber Efendimizin Dünyaya Teşrifleri

Konusu 'Hz.Muhammedin hayatı' forumundadır ve Lasey tarafından 23 Mart 2019 başlatılmıştır.

 1. Lasey

  Lasey Admin

  Peygamber Efendimizin Dünyaya Teşrifleri

  -Efendimizin dünyaya teşrifleri sırasında meydana gelen harika hadiseler-Rabiülevvel ayının on ikinci günü. Vakit, seher vakti ve günlerden de pazartesi. Miladi 571, Nisan ayinin yirmisi. Mütevazi bir ev. Evde annelerin en güzeli, en hayırlısı, nur sahibi Hz. Amine. O mütevazi evde getirdi dünyaya kainatın efendisini.

  Peygamberimiz’in (s.a.v) ebeliğini yapan Şifa hatun idi. Muhammed (s.a.v) doğduğunda sünnetli ve göbek bağı kesilmiş olarak dünyaya geldi. Ayrıca sırtında ve kalp hizasında, keklik yumurtası büyüklüğünde kırmızımtırak inci gibi benlerden oluşan peygamberlik müdürü vardı.

  Peygamber Efendimiz’in dünyaya teşrifleri sırsında meydana gelen bazı olaylar.

  Hz. Muhammed (SAV) dünyaya geldiği gece, gökyüzünde bir yıldız gözüktü. Arabistan’da yaşayan İsrailoğulları’nın din adamları, son peygamberin doğduğunu bu yıldıza bakarak anladılar.

  İranlılar ise ateşe tapardı. Hükümdarlarına da “Kisra” denirdi. Kutlu doğumun olduğu gece, kisranın sarayını çevreleyen kalenin burçlarından on dört tanesi büyük bir gürültüyle yıkıldı. Bu olayın şaşkınlığını üzerinden atamayan Kisra, gelen bir haberle şok oldu. Çünkü bin yıldır hiç sönmeyen kutsal saydıkları ateşleri sönmüştü.peygamber efendimiz'in dünyaya teşrifleri

  Kutlu doğum gecesi tüm putlar yüzüstü devrilmiş, kutsal sayılan Save gölü, bir gecede kurumuş, Semave deresi taşmış, halk korkudan dağlara kaçmıştı.
  Peygamber Efendimiz’in dünyaya teşrifi sırasında şüphesiz tespit edilemeyen daha bir çok olay da olmuştur.