Peygamber Efendimizin Annesi Ve Babası Ne Zaman Vefat Etti

Konusu 'Hz.Muhammedin hayatı' forumundadır ve Adile tarafından 26 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin


  Peygamber Efendimizin Annesi Ve Babası Ne Zaman Vefat Ettimiştir?

  Efendimiz Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam) altı yaşlarda iken annesi Hz.Amine annemiz ile Medine'den Mekke'ye yolculukları esnasında, Medine'nin 23 mil güneyinde Ebva köyü yakınlarında hastalanarak miladi 577 yılında vefat etmiştir. Efendimiz Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam)'ı Ümmü Eymen Mekke'ye getirip amcası Ebu Talib'e teslim etmiştir.

  Efendimiz Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam)'ın babası Hz. Abdullah Hz. Amine ile evlendikten Kısa bir müddet sonra gittiği ticaret kervanından dönerken yolda hastalandı Medine’de dayısı Beni Adiy bin Neccarin yanında bir ay hasta kaldıktan sonra vefat etti Hz. Abdullah vefat ettiği zaman Efendimiz Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam) henüz Anne karnında altı aylıktı

  Efendimiz Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam) uzun yıllar dedesi vede amcasının himayesinde kalmıştır. Nübüvvet ile şereflendikten sonra müşriklerin baskılarına ailesi katlanmıştır. Efendimiz Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam)'ı teslim etmemişlerdir. Efendimiz Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam)'ın dinin bazı akrabaları kabul etmediği halde kabile anlayışı gereği düşmanlarına karşı savunmuşlardır.