Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hacet duası

Konusu 'Peygamber Efendimizin sünnetleri' forumundadır ve Beyza tarafından 1 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Hz Muhammed'in Hacet Duası

  Peygamberimiz (s.a.v) Hacet duası Sevgili melekler, bu dünya ve ahiretle ilgili Yüce Allah'tan tüm isteklerinizin ve dileklerinizin Peygamberimizin etmiş olduğu hacet dualarının ardından iletilmesi en güzelidir. Unutmayın Yüce Allah temiz bir kalple ve huşuyla yapılan duaları kabul eder. Peygamberimiz (s.a.v) in bildirdiği hacet duası şöyledir..

  Hacet Duası Okunuşu: La ilahe İllallahu'l-halimül-kerim. Sübhanellahi Rabbil-arşil-azim. Elhamdü lillahi rabbil-alemin. Es'elüke mûcibati rahmetike ve azaime mağfiretike ve'l-ğanimete min külli birrin ve's-selamete min külli ismin la teda 'li zenben illa ğaferteh ve la hemmen illa ferrecteh, ve la haceten hiye leke ridan illa kadayteha ya erhamerrahimin. Hacet


  Hacet Duası Anlamı: Halim ve kerim olan Allah'tan başka tanrı yoktur. Büyük arşın rabbi olan Allah. bütün noksanlıklardan uzaktır. Hamd, alemlerin rabbi olan Allah'a mahsustur.Allah 'ım! Rahmetine vesile olan ve günahları bağışlamanı gerektiren şeyleri. her türlü iyiliğe kavuşmayı ve her günahtan kurtulmayı senden isterim.Allah 'ım! Benim için bağışlamadığın hiçbir günah, sevince çevirmediğin hiçbir üzüntü, .senin razı olduğun şeylerden karşılamadığın hiçbir ihtiyaç bırakma.