Peygamber Efendimiz Miraca Ne Zaman Çıktı

Konusu 'Hz.Muhammedin hayatı' forumundadır ve Adile tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Hz. Muhammed'in miraca çıkışı

  Peygamberliğin onüçün'cü senesinde Mirac mucizesi olmuştur. Miraç, Receb ayının 27. Gecesi Cenab-ı Hakkın daveti üzerine Cebrail (a.s) rehberliğinde Peygamber Efendimiz (s.a.v) Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksâ’ya, oradan semaya, yüce âlemlere, İlâhî huzura yükselmesi olayıdır.

  Hz. Muhammed (s.a.v) Mescid-i Haramdan (Mekke’den), Mescid-i Aksâ’ya (Kudüs’e) ata benzer beyaz bir Cennet bineği olan Burak ile geldi.
  Kudüs’e gelmeden yol üzerinde Hz. Musa’nın makamına uğradı, orada 2 rekât namaz kıldı, daha sonra Mescid-i Aksâ’ya geldi. Orada bütün peygamberler kendisini karşıladı.

  Peygamber efendimizin Miraçını kutladılar.
  Hz. Muhammed (s.a.v) burada peygamberlere 2 rekat namaz kıldırdı, bir hutbe okudu.
  Bir rivayette Hz. İsa’nın doğduğu yer olan Betlaham’a uğradı, orada da iki rekât namaz kıldı. Ve bugün Kubbetü’s-Sahra’nın bulunduğu yerden Muallak Taşının üzerinden Miraça yükseldi.  MIRAC GECESINDE PEYGAMBERIMIZE VERILEN HEDIYELER

  Mirac günü peygamber efendimiz (s.a.v) hediye olarak üç sey verilmişti: Bunlar; Bes Vakit Namaz, Bakara Suresinin Son Ayetleri, Ve Şirk Kosmamak şartı ile ''LA ILAHE ILLALLAH ''diyen her Müslümanin cennete girebilecegi müjdesi.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 20 Nisan 2019