Patlıcanın Faydaları Nelerdir Kısaca

Konusu 'Kolay Yemek Tarifleri' forumundadır ve Lasey tarafından 11 Aralık 2018 başlatılmıştır.

 1. Lasey

  Lasey Admin

  Patlıcanın Faydaları Nelerdir Kısaca

  Patlıcanın-Faydaları-Neler.


  Yaz mevsiminin habercisi patlıcan, hava sıcaklığının artmaya başladığı mayıs ayında pazar ve marketlerde kendini göstermeye başlar. Farklı çeşitleri ile sofralara konuk olan bu şifalı lezzetin kendi de suyu da ayrı bir şifa kaynağı.

  Sahip olduğu vitaminler, madde ve bileşenleri ile pek çok rahatsızlığa iyi gelen patlıcan sağlık açısından önemli rol üstlenen sebzelerden biridir. Kalp rahatsızlıklarından diyabet hastalığına kadar birçok hastalık üzerinde iyi etkileri bulunan patlıcan doyurucu özelliğinden dolayı da vejetaryen ve diyet yapanların gözde yiyecekleri arasında yer alır. Tam bir A vitamini deposu olmakla birlikte Patlıcan C,E ve K vitaminlerini de içermektedir. Ayrıca, potasyum, magnezyum, sodyum açısından zengindir.Bu özelliklerine ek olarak bu şifalı sebzenin kalp sağlınızı korumada da önemli bir gıda türü olduğunu belirtmekte fayda var. Patlıcanın kendi gibi suyu da ayrı bir şifa kaynağıdır.

  Patlıcanın Faydaları Nelerdir?

  Patlıcan, bünyesindeki potasyum sayesinde çok sayıda insana büyük zorluk veren kolesterolün düzeyini büyük ölçüde dengeleyebilir ve aynı zamanda yine potasyum sayesinde kan basıncını; yani tansiyonu da kontrol altına almada iyi bir besin kaynağıdır. Bu özelliklerine ek olarak bu şifalı sebzenin kalp sağlınızı korumada da önemli bir gıda türü olduğunu belirtmekte yarar vardır.

  Patlıcan tam bir A vitamini deposu olmakla birlikte C,E ve K vitaminlerini de içermektedir. Ayrıca, potasyum, magnezyum, sodyum açısından zengindir.