Öküz Yılı Nedir? Instagram Öküz Yılı nedir?

Konusu 'Bunları Biliyor muydunuz?' forumundadır ve Adile tarafından 11 Şubat 2021 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  ÖKÜZ YILI NEDİR?

  Tüm dünya 2021 senesine gireli iki ay olurken Çin, 12 Şubat'ta 2021 yılına girecek 12 Şubat tarihinden itibaren 2021 yılına girmeye hazırlanan Çin takvimine göre 2021 yılı Okuz Yılı olarak bilinmektedir.

  INSTAGRAM ÖKÜZ YILI NEDİR?

  Sosyal medya platformu Instagram'da bugün Öküz Yılını görenler konuyu araştırmaya başladı. 12 Şubat 2021 de başlayıp 31 Ocak 2022 ye kadar sürecek olan 2021 senesini Öküz Yılı olarak kutlayan Çin'de öküzler, güvenilir ve kararlı olarak kabul edilmekte ve görevlerine yaklaşımlarında mükemmel düzenleyiciler veya sistematiklerdir.

  Çin'in dünyaca ünlü tradisyonel bayramı Bahar Bayramı, bir diğer adıyla Lunar Bayramı, her yıl Çin takvimine göre belirlenen tarihte kutlanmakta ve bu yıl Çin'de 'Öküz Yılı' olarak kutlanacak.

  Bu yıl 'Öküz Yılına girecek olan Çin için dünyanın en büyük göçü başladı ve bu Nedenle ki Çin halkı 2 hafta süren bu uzun tatili fırsat bilerek memleketlerine akın ediyorlar.

  2021 yılına yeni giren Çin'de Öküz Yılı aynı zamanda Öküz Burcu'nu temsil ediyor.

  Çin Burcu Özellikleriyle Öküz Burcu

  Öküz insanı hayatını uçlarda yaşar. Onlar için gri yoktur. ya siyah ya beyazdır. Bir şey ya iyidir ya da kötüdür. Her şeyi geniş bir bakış açısıyla değerlendirmeyi severler. Öküz insanının hayatında sorumluluk almak çok önemlidir ve kesinlikle sınırlarını çizmeyi sever. Bu nedenle kurallar ve uyulması gereken kaideler hayatında büyük yer kaplar.