Muharrem Ayının Onuncu Günü Okunacak Dua

Konusu 'Mübarek Günler ve Geceler' forumundadır ve Beyza tarafından 9 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör


  Muharrem Ayının 10 Günü Okunan Dua

  Muharrem ayının birinci ve onuncu (Aşure) günü sabah, namazın da bu duayı üç defa okursa, Yüce Allah o kimseyi bir sene boyunca,belalardan muhafaza buyuracağı rivayet olmuştur.


  Bismillahirrahmanirrahim.
  Elhamdü lillahi rabbil alemin. Vessalatü vesselamü ala sey-yidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain. Allahümme entel ebediyyül kadimül hayyül kerimül hannanül mennan. Ve hazihi senetün cedidetün es’elüke fihel ismete mineşşeytanirra-cim. Vel-avne ala hazihin nefsil emmarati bis-sûi. Vel-iştiğale bi-ma yukarribüni ileyke. Ya zel-celali vel-ikram. Bi-rahmetike ya erhamer-rahimin, Ve sallallahü ala seyyidina Muhammedin vel ala alihi ve sahbihi ve ehl-i beytihi ecmain.


  Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
  Anlamı: Hamd, alemlerin rabbi olan Allah’a mahsustur. Salat ü selam da Peygamber Efendimize, ehl-i beytine ve bütün ashabına olsun. Ey Rabbim, sen ebedi, ezeli, hayy, kerim, hannan, mennansın. Bu gelen, yeni bir yıldır. Ya Rabbi, kovulmuş şeytanın şerrinden bu yıl muhafaza olmayı istiyorum. Ve içimde, bana kötülüğü emreden nefsimle mücadelemde senden yardım diliyorum. Beni sana yaklaştıracak meşguliyetleri bana nasib et, ey celal ve ikram sahibi Rabbim. Rahmetinle, ey Merhametlilerin en merhametlisi… Efendimiz Muhammed-sallallahu aleyhi ve sellem-’e, onun aline, ashabına ve bütün ehl-i beytine salat olsun..
  .