Mucize İle İlgili Ayet

Konusu 'Kuran-ı Kerim ayetleri' forumundadır ve Eylül tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Eylül

  Eylül Moderatör

  Olanca yeminleriyle eğer kendilerine bir ayet gelse kesin olarak ona inanacaklarına dair Allah'a yemin ettiler. De ki: [Ayetler ancak Allah Katındadır; onlara "mucizeler" gelse de kuşkusuz inanmayacaklarının şuurunda değil misiniz] (6/109)

  Semud toplumuna da kardeşleri Salih'i gönderdik. Salih (Ey kavmim Allah'a kulluk edin sizin O'ndan başka ilahınız yoktur. Size Rabbinizden apaçık bir belge mucize gelmiştir: Allah'ın bu dişi devesi size bir belgedir; onu salıverin de Allah'ın arzında otlasın ona bir kötülükle dokunmayın sonra sizi acı bir azab yakalar] dedi. (7/73)

  Medyen toplumuna da kardeşleri Şuayb'ı gönderdik. Şuayb onlara Dedi ki: [Ey kavmim Allah'a kulluk edin sizin O'ndan başka ilahınız yoktur. Size Rabbinizden apaçık bir belge mucize gelmiştir. Ölçüyü ve tartıyı tam tutun insanların hakları olan mallarını eşyasını değerinden düşürüp-eksiltmeyin ve düzene ıslaha konulmasından sonra yeryüzünde bozgunculuk fesad çıkarmayın. Bu sizin için daha hayırlıdır eğer inanıyorsanız.] (7/85)

  Onlar: [Bizi büyülemek için mucize ayet olarak her ne getirirsen getir yine de biz sana inanacak değiliz] dediler. (7/132)

  [Bunun üzerine ayrı ayrı mucizeler ayetler olarak üzerlerine tufan çekirge buğday güvesi kurbağa ve kan musallat kıldık. Yine büyüklük tasladılar ve suçlu günahkar bir kavim oldular.] (7/133)


  Bir de derler ki: [Rabbinden üzerine bir ayet mucize indirilse ya!.] De ki: [Gayb yalnızca Allah'ındır siz bekleyedurun; ben de sizlerle birlikte bekleyenlerdenim.] (10/20)

  Ey Hud dediler. [Sen bize apaçık bir belge mucize ile gelmiş değilsin ve biz de senin sözünle ilahlarımızı terketmeyiz. Sana iman edecek de değiliz.] (11/53)

  [İnkar edenler derler ki: Ona Rabbinden bir ayet mucize indirilseydi ya. Sen yalnızca bir uyarıcısın ve her topluluk için bir hidayet önderisin.] (13/7)