Güzel sözler Miraç Kandili Mesajları 2024

Konusu 'Kandil mesajı' forumundadır ve Adile tarafından 6 Şubat 2024 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Miraç Kandili mesajları ve sözleri 2024

  Miraç Gecesi, İslam inancına göre Recep ayının 27. gecesinde gerçekleşen bir olaydır. "Miraç" kelimesi, göğe çıkma veya yükselme anlamına gelir. İslam peygamberi Muhammed'in Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksâ'ya, oradan da Allah'ın huzuruna yükseldiği bu olaya "Miraç" denir. Miraç hadisesi, Hz. Muhammed'in hicretinden 18 ay önce gerçekleşmiştir.

  Bu olayda, Peygamberimiz (s.a.v) manevi deneyimler yaşamış, ilahi sırları öğrenmiş ve Allah'ın huzuruna varmıştır. Miraç, beşerî sınırları aşan, mekân ve zaman kavramlarının ötesinde gerçekleşen bir ilahi lütuf olarak kabul edilir. Her yıl Recep ayının 27. gecesi Miraç Kandili olarak kutlanır.

  Miraç Gecesi, İslam inanışına göre Kadir Gecesi'nden sonra en faziletli gecedir. İnsanların kavrayamayacağı manevi alemlere ulaşan peygamberimiz, bu gecede birçok ruhani deneyim yaşamıştır. Hak Dostları, Miraç Gecesi'ni büyük bir öneme sahip olarak değerlendirir ve bu geceyi ibadet, dua ve manevi yükseliş için bir fırsat olarak görür.

  En güzel Miraç Kandili mesajları

  mirac-kandili.

  Miraç Kandili, sevgi ve merhametin semaya yükseldiği bir gecedir. Bu mübarek gece, birbirimize olan sevgi ve saygımızı arttırmak, hoşgörü ile yaklaşmak için bir fırsattır. Dualarımızın kabul olduğu bu özel gecede, birlikte daha güzel bir dünya için dua edelim.

  mirac-kandili-1.

  Miraç Kandili, kulluk şuuruyla geçirilen bir gecedir. Bu özel zaman diliminde, kalplerimizi temizleyerek, hatalarımızdan tövbe ederek, bir adım daha Allah'a yaklaşma şansına sahibiz. Yüce Mevla'nın rahmetine sığınarak, dualarımızı eksik etmeyelim.

  mirac-kandili-2.

  Miraç Kandili, manevi bir yolculuğun başlangıcıdır. Bu gecede, içsel bir dinginlik ve huzur bulmak için dualarımızı yükseltelim. Birbirimize karşı hoşgörüyle yaklaşarak, sevgi ve barışı tesis etmek için gayret gösterelim.

  mirac-kandili-3.

  Miraç Kandili, duaların en güzel karşılığını bulduğu bir gecedir. Bu mübarek zaman diliminde, sağlık, huzur ve mutluluk için dualarımızı eksik etmeyelim. İnsanlığın ortak dileği olan barış ve adalet için de dua ederek, birbirimize destek olma niyetiyle dolu bir gecede bulunalım.

  mirac-kandili-4.

  Miraç Kandili'nin feyzi üzerinize olsun, dualarınız kabul, gönülleriniz huzurlu olsun. Bu mübarek gece, sevgi ve barış dolu bir yaşam dileğiyle.

  mirac-kandili-5.

  Miraç Kandili, kalplerimize nur, yüzlerimize tebessüm getirsin. Dualarımızın Allah katında kabul olduğu, sevgi dolu bir gece olsun.

  mirac-kandili-6.

  Miraç Kandili'nin bütün insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini dilerim. Bu mübarek gece, sevdiklerinizle birlikte geçmesi dileğiyle.

  mirac-kandili-7.

  Miraç Kandili, insanlığa rahmet ve bereket getirsin. Dualarımızın, günahlarımızın affı için kabul olması temennisiyle.

  mirac-kandili-8.