Mide kanserine faydalı bitkiler Nelerdir?

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Beyza tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Mide kanserine Yararları Bitkiler Nedir?

  Kanserin bulaşıcı bir hastalık gibi yayıldığı günümüzde, sıkça rastlanan kanser çeşitlerinden biri de mide kanseridir.
  ilkbahar ve sonbahar aylarında her 3 kiişden biri mide ağrısından şikayetçidir. Mevsimsel olarak mide ağrıları, yanmaları bahar ayında artar.

  Mide kanseri hastalarıda bu aylarda sayılarını çoğaltırlar. Mide kanserinin nedenlerinin arasında kötü beslenme alışkanlıkları ilk sırada yer alır. Sigara, alkol, sürekli yapılan şok diyetler vede stres bu illet hastalıkla tanışmanıza neden olur.

  Erken teşhisin kanser hastalıklarının tedavisinde olumlu sonuçlar verdiği kesinleşmiştir. Alternatif tıp, şifalı bitkiler doğru kullanıldıklarında ve doktor denetiminde yapıldığında tedaviye destek olur.


  Bitki karışımı:

  Mide kanserinde günde 6-8 bardak ısırganotu-aynısafa eşit karışımının çayı içilmelidir. İnce kıyılmış bu bitki karışımından yarım tatlı kaşığı, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Önerilen çay miktarı gün boyuna yayılarak (örneğin 15-20 dakikada 1-2 yudum), soğutulmadan yudumlanır.

  Özsu karışımı:
  Taze toplanan ısırganotu ve sinirliot yaprakları iyice yıkanıp ince kıyıldıktan sonra uygun bir meyve sıkacağına atılarak özsuları elde edilir. Bu özsu karışımından saatte bir yemek kaşığı, aynı miktarda suyla inceltilerek alınır. Mevsim nedeniyle herhangi bir bitki bulunamıyorsa, bulunabilen bitkilerin özsuyu kullanılmalıdır.

  Ekşi yonca özsuyu (Oxalis acetosella): Başlangıçta önerilen çay karışımının her bir bardağına (eğer kanser başlangıç aşamasında ise), taze sıkılmış ekşi yonca özsuyundan 3-5 damla eklenir. Taze toplanan bitki yıkanır ve hemen meyve sıkma robotuna atılır.


  Atkuyruğu buğu kompresi:
  Bu hastalıkta, günde iki kere 2 saat süreli atkuyruğu buğu kompreslerinin mide bölgesine uygulanması önerilir. İki avuç dolusu ince kıyılmış atkuyruğu(taze bitki daha etkilidir), içinde su kaynayan bir tencerenin üstüne oturtulmuş olan süzgece koyulur ve tencerenin üstü örtülür.

  Buhar bitkileri ısıtır ve yumuşatır. Yumuşayan sıcak bitkiler temiz bir tülbendin üstüne yayılır vede tülbent kapatılarak mide bölgesine yatırılır. Isıyı tutucu büyücek bir bezle kompres tespit edilir ve sıkıca örtülür. Kompresin etki süresi boyunca en az 2 saat hasta sıcak yatağında kalır ve sıkıca örtünür. Atkuyruğu buğu kompresi, eğer hasta rahatsız olmuyorsa, gece boyunca da etkilemeye bırakılabilir.

  Kullanmadan önce yinede hekiminize başvurunuz.