Mevlid Kandilinde Yapılan Etkinlikler

Konusu 'Mübarek Günler ve Geceler' forumundadır ve Beyza tarafından 13 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Kutlu Doğum haftasında Yapılacak Etkinlikler

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılından itibaren Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in doğum yıl dönümleri, her yıl (Kutlu Doğum Haftası) ismiyle bu gaye doğrultusunda ilmî, sosyal ve kültürel etkinliklerle kutlanmaktadır. 24.sü bu yıl (14-20) Nisan tarihleri arasında icra edilecek Kutlu Doğum Haftası`nın teması " Hz. Peygamber ve İnsan Onuru " olarak belirlendi. İnsanlığa gönderilen bütün ilahi mesajlarda insanın manevi şahsiyetinin en önemli ögesi olarak onurun korunmasına özel bir önem ve ağırlık verilmiştir. Bu çizginin son halkası olan İslam da, insanı insan yapan değerler üzerinde hassasiyetle durmuş, Hz. Peygamber (s.a.v) bu değerleri bizzat hayatında uygulayarak insanlığa ışık tutmuştur.

  İlahi mesajlara karşın insanlık tarihi, insan onurunun çiğnendiği, haysiyetli bir hayat sürmenin imkansızlaştığı dönemleri yaşamıştır. Günümüz dünyasında da insanlık onuruyla bağdaşmayacak olaylara, cinayetlere, aşağılamalara, temel hak ve hürriyetleri zedeleyen uygulamalara hemen hemen her gün şahit olunmaktadır.
  Diyanet İşleri Başkanlığı, (14-20) Nisan 2013 tarihleri arasında icra edilecek olan Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle 2013 Yılı Kutlu Doğum Haftasında tema olarak "Hz. Peygamber ve İnsan Onuru"nun ele alınması karara bağlanmıştır. Hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerde, insan haysiyeti ve insan onuru bütün yönleriyle ele alınacaktır.

  Hafta boyunca Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde İl ve İlçe müftülüklerince de çeşitli programlar düzenlenecek.

  Haberin Kaynağı:Müftülük Haberler