Kutlu doğum günü ile ilgili özlü sözler

Konusu 'Mübarek Günler ve Geceler' forumundadır ve Adile tarafından 20 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Kutlu doğum günü ile ilgili güzel sözler

  Efendimiz Hz. Muhammed (sallallahu alayhi ve sellem)'in doğum yıldönümü olarak her yıl nisan ayında kutlanan kutlu doğum haftası ile ilgili kısa sözler facebook ve twitter sosyal hesaplarınızda paylaşabileceğiniz birbirinden güzel sözler aşağıya yazılmıştır.

  Biz Seni Görmeden Sevdik Ya ResulAllah

  O’na Uyunuz..
  O’nu Örnek Alınız Ki O,
  Sizde Hergün Yeniden Doğsun...
  Yüreğinizi Verin Ki O’na,
  Yarın Orada Sizinle Olsun..

  Bu Duyguyla: Doğum Günümüz
  Yani: Dirilişimiz Kutlu Olsun..


  O En İyi Babaydı..O En İyi.O En Vefalıydı..O En Takvalıydı..O En Mütevaziydi..O En Doğruydu..O En Adaletliydi..O En Masumdu..O En Dayanıklıydı..O En Zekiydi..O En Asaletliydi..O En Hatipti..O En Emniyetliydi..O En Teslimiyetliydi..O En Şefkatliydi..O En Cömertti..O Bir Beşerdi Lakin En Hayırlısıydı..O İlkti Ve Sondu..Sallallahu Aleyhi Ve Sellem...


  “Yağmur; seni bekleyen bir taş da ben olsaydım

  Çölde seni özleyen bir kuş da ben olsaydı

  Dokunduğun küçük bir nakış da ben olsaydım

  Sana sırılsıklam bir bakış da ben olsaydım

  kutlu-doğum-1.

  Ey Mekke! Güzelliklerinle gizledin, durdun.Doğumunu mu? bekledin bu kutlu Rasülün.Sonsuz Selam, salat, sana canım Peygamberim...

  Alemlere Rahmet Hz. Muhammed (s.a.v) Ümmetin üstüne titreyen sensin, Müjdeci, uyaran,gel diyen sensin,Kulunu Allah'a sevdiren sensin,Gecemi gündüze çeviren sensin,Ey Hakk'ın şahidi yüzünü göster,Kul şahadetinle tanımak ister..

  Yaratılmışların en hayırlısı, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem için duygularımızı dile getirdiğimiz şu mübarek günde salat ve selam O'na olsun dostlar Kutlu Doğum Haftanız Mübarek Olsun...

  Sen, fikir kadar güzel,Ve tek, birden daha tek!,Itrını süzmüş ezel,Bal sensin, varlık petek.

  Sensin ölüme hisar;Bakışı hep inkisar...Sar bizi, çepeçevre sar,Rahmet rüzgârı etek!

  kutlu-doğum.

  Efendimiz Alem senle övüldü. Biz seninle hep güldük. 14 asırdır daim sensizliğe sürüldük. Sana salat ve selam gönlümüz senle dolsun. Bizleri sana ümmet yapana hamdler olsun. Güllerin gülistanı gül efendim.

  Allahım Yalvarışımı kabul eyle!.. Şefaat mumunu yak Ya Resûlullah!.. Yak ki, aciz kalemimi aradan kaldırarak o muma atılayım..Ömür ırmağımı senin saadet havuzuna akıtayım.. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

  Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet'i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.