Kuşkonmazın Faydaları Nelerdir?

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Beyza tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Kuşkonmazın Yararları Nedir?

  Çoğunlukla bitkilerin sağlık açısından birçok faydası olduğunu biliyoruz bu bitkilerden biriside Kuşkonmaz bitkisidir. Bu bitki özellikle et yemekleri ile birlikte çok iyi bir seçimdir kalp hastaları et yemekten kaçınıyorlar ise mutlaka kuşkonmaz ile birlikte tüketilmesi öneriliyor.

  Kuşkonmaz bitkisi sarımsı yeşil renkte çiçekler açan, meyveleri kırmızı renkte olan otsu bir bitki. Kuşkonmaz bitkisi daha çok ılıman iklimlerde ve de sulak yerlerde yeşermektedir. Hazmı kolaylaştırır ve sinirleri kuvvetlendirir ve de zihin yorgunluğunu gidermektedir. Karaciğer ve böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcı olur ve de kanı temîzler. Diş ağrısını hafifletir ve Gözleri, kalbi kuvvetlendirmektedir. Kandaki şeker oranını düşürür, cilde canlılık verir, egzama ve sivilcede yararlıdır.


  Kuşkonmaz bitkisindeki yüksek miktarda bulunan folât, sağlıklı bir kârdiyovasküler sistemi için önemi çoktur. Folat seviyesi düşük olunca kalp hastalıkları riski mühim ölçüde artmaktadîr. Kuşkonmaz artirit ve de romatizma gibi şişkinliklerin tedavisinde kullanılmıştır ve PMSâ adet öncesi sendrom bağlı su toplanmasına ödem içinde iyi gelîr. Kuşkonmaz bîtkisi iyi bir idrâr söktürücüdür idrar yollarını temizler ve vücutta oluşan ödem şişlîklerini gidermeye yardımcı olur.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 20 Nisan 2019