Kurban bayramında hava nasıl olacak 2012

Konusu 'Manevi Hayatımız' forumundadır ve Beyza tarafından 19 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör


  Kurban bayramı yaklaşıyor.25 ve 28 Ekim arası sürecek bayramda hava durumunun nasıl olacağı da çok önemli. Yola çıkacaklar, tatil yapacaklar ya da bayram ziyaretine gidecekler; İşte Kurban bayramı boyunca yurtta geçerli olacak hava durumu:

  Kurban Bayramı süresince yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor.Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Karadeniz üzerinden gelen yağışlı havanın yarın ve hafta sonu doğu bölgelerde etkili olduktan sonra yurdu terk edeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  Hava sıcaklığının bayramın ilk günü tüm yurtta 1 ila 3 derece artması bekleniyor.
  Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Balıkesir’in Bandırma ve Tekirdağ’ın Çorlu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, akşam ve gece saatlerinde İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur vede yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.