Kunut Duaları Manası

Konusu 'Kuran-ı Kerim ayetleri' forumundadır ve Adile tarafından 7 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin


  Kunut Duaları Manası nasıdır?

  "Allahümme inna nesteînüke ve nestağfiruke ve nestehdîk. Ve nü’minü bike ve netubu ileyk. Ve netevekkelu aleyk. Ve nüsnî aleyke’l-hayra küllehu neşküruke ve la nekfüruk. Ve nahleu ve netrukü men yefcüruk.

  Anlamı: "Allahım, biz senden yardım dileriz, günahlarımızı setr etmeni isteriz, bizi doğru yola kabul etmeni umarız. Sana inanır, sana yönelir ve seni kendimize vekil kılarız. Yaptığın bütün hayırları anarız, sana hamd ederiz. Nankör olmayız. Sana karşı günah işleyenle ilişkimizi keser, onu terk ederiz."

  Allahümme iyyake na’budu ve leke nusallî ve nescüd. Ve ileyke nes’a ve nahfid. Nercu rahmeteke ve nahşa azabek. İnne azabeke bi’l-küffari mülhık."

  Anlamı: "Allahım, yalnız sana kul olur, senin için namaz kılar, secde ederiz. Sana yönelir, emrine derhal uyarız. Rahmetini umar, azabından da korkarız. Çünkü senin azabın kafirlerin peşini bırakmaz."

  Kunut Duaları Ne Zaman Okunur?

  Vitir namazının üçüncü rekatinde Fatiha ve sure okunduktan sonra eller yukarı kaldırılıp tekbir alınır ve eller tekrar bağlanınca Kunut duaları okunur.