Dua Korku için okunacak dua ve ayetler

Konusu 'Kuran-ı Kerim ayetleri' forumundadır ve saadet tarafından 31 Aralık 2018 başlatılmıştır.

 1. saadet

  saadet Moderatör

  Korku için okunacak dua ve ayetler

  Korkulu anlarda, “Kelime-i temcid”, yani “La havle vela kuvvete illa
  billahil'aliyyil'azim” bol bol okunmalıdır

  Muhammed Masum hazretleri şöyle buyuruyor “Sıkıntılardan kurtulmak ve murada kavuşmak için 500 defa La havle vela kuvvete illa billah ile evvelinde ve ahırında 100 kere salevat-ı şerife okuyup duada bulunmalıdır.

  Kul euzu felak ve nas sureleri çok okumak da faydalıdır. Ayrıca, Li ilafi sûresi, hergün ve her gece hiç olmazsa 11 kere okumalıdır.
  Sübhanallahi velhamdülillahi vela ilahe illallahü vallahü ekber vela havle vela kuvvete illa billahil’aliyyil’azim, duasını da gece ve gündüz çokça okunması faydalıdır

  Hz. Muhammed (s.a.v) , Allahümme inni es’elüke bihakkıssa’iline aleyke, ya’ni
  Anlamı: Ya Rabbi! Senden isteyip de, verdiğin kimselerin hatırı için, senden istiyorum!" derdi ve böyle dua ediniz buyururdu. Sebeplere yapışıp, emredilen şeyler okunduktan sonra böyle dua yapılmalıdır

  İmam-ı Rabbani hazretleri, talebeleri ile, uzak bir yere giderken gece, bir handa kaldılar. “Bu gece bir bela zuhur edecektir. ‘Bismillahillezi la-yedurru maasmihi şeyün fil-erd-ı vela fissemai ve hüvess-semiulalim’ duasını besmele ile okuyun!” buyurdu.
  Gece büyük yangın çıktı. Her odada eşyalar yandı. Duayı okuyanlara birşey olmadı.

  Sıkıntı, müsibet, bela, fitne ve hastalıklardan korunmak için, sabah-akşam, İmam-ı Rabbani hazretlerinin bildirdiğini hatırlayarak, 3 kere okunmalıdır

  Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) “Bir yere gelen kimse "Euzu bikelimatillahi-ttammati min şerri ma haleka" okursa, o yerden kalkıncaya kadar, ona hiç birşey zarar veremez.”

  Korktuğu şeyden kurtulmak veya bir muradına, isteğine kavuşmak için, Taha suresinin 37. ayetinden "Velekaddan" , 39. ayetin sonuna "ala ayniye" kadar kağıda yazıp, su geçirmez bir kılıfla örneğin PVC ile kaplatıp yanınızda taşıyın. Çok faydası görülmüştür.