Kıyamete Yakın Meydana Gelecek Olaylar

Konusu 'Dini bilgiler' forumundadır ve Lasey tarafından 23 Şubat 2019 başlatılmıştır.

 1. Lasey

  Lasey Admin

  Kıyamete Yakın Meydana Gelecek Olaylar


  Server-i Kainat Efendimiz’den nakledildiğine göre o şöyle buyurmuştur: “On alamet görülmedikçe kıyamet kopmaz. Bunlar; duhan (duman), deccal, dabbetül-arz, güneşin batıdan doğması, Hazreti İsa’nın (ala nebiyyina ve aleyhisselam) gökten inmesi, Ye’cüc ve Me’cuc’ün çıkması, doğuda bir bölgenin batması, Arap memleketlerinden bir adanın batması ve Yemen’de bir ateşin çıkıp insanları mahşer yerine sürmesi.”

  Bazıları şöyle demiştir: zalim bir kavim çıkıp halkı zulümle yakacak, fesat ve zulmetmekte ateşe benzeyecektir.

  Nakledildiğine göre önce mehdi çıkar, sonra deccal çıkar diyenler olmuştur. Rafiziler, her ne kadar ‘doğdu’ deseler de henüz mehdi gelmemiştir.

  Bazıları onun batıdan, bazıları da Buhara’dan çıkacağını öne sürmüştür.

  Bilmek gerekir ki önce doğudan bir duman çıkacak ve batıya kadar bütün dünyayı kaplayacaktır. Bu duman kırk gün kırk gece duracak. Müminlere dokununca, nezle gibi bir hastalık yapacak, kafirlere dokununca onlar da ne dediklerini bilmeyecek derecede sarhoş olacaklar.

  Hz. Ali [kerremallahu vechehu], “Gökten yere bir duman iner ve bu kırk gün ve bu kırk gece durur” demiştir.

  Sahih-i Müslim’de nakledilen bir hadisi şerif de peygamber efendimiz şöyle buyurmaktadırlar: “Ahir zamanda peygamber olduklarını iddia eden otuz kişi çıkacaktır. Bunlar halkı saptırmakta deccal gibidirler. Hak Taala onları rezil edecektir. Zira gerçekte ahir zaman peygamberi benim, din ve erkan benimdir.”