Kitap Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Konusu 'Eğitim Konuları' forumundadır ve Adile tarafından 30 Ekim 2013 başlatılmıştır.

  1. Adile

    Adile Admin

    Kitap okumak çok önemli bir kavramdır. Kitap okumanın bir sürü yararı vardır Kitap okumayı sevmeyenler de vardır tabi yararı, kitap okumak yazılılarda bize zaman kazandırır. Zira Türkçe derslerinde hızlı okursak, dolayısıyla yazılılarda da bizlere zaman kazandırır. Biz Türkçe derslerinde de kitap okumuş oluruz, ama bu yeterli gelmez.

    Kitap okumayı yalnızca ders içinde değil, ders dışında da okumalıyız. Kitap okumak karşımızdaki kişiye daha güzel ve daha anlamlı konuşmamızı, güzel sözle insanlara yaklaşmamızı, güzel ahlaklı olmamızı sağlar. Bir düşünelim, hiçbir kimse kitap okumasaydı, bu hayat ne kadar sıkıcı olurdu. Herkes cahil, birbiriyle geçinemez olurdu. Zaten Türkçeyi bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. Yalnız Türkçe bizim kendi dilimiz, onu biz koruyup sevmezsek, o zaman kim koruyup sevecek, onu biz koruyup sevelim, bilmeyenlere öğretelim

    İnsanlar kitap okuyarak boş vakitlerini değerlendiriyorlar, Kitaplar bazen insanların hayatını değiştiriyor. İnsanlar kendince ufak gezintilere çıkıyor, bazen üzülüyor, bazen seviniyor. Bu duyguları hissetmek için yalnızca bir kitap alıp okumamız yeterli işte kitaplar olmasaydı, bu duyguları hissedemezdik. Kitap okumak insanın ufkunu açar, hem dinlendirir, hem de bizi bilgilendirir. Onun için hepimiz kitap okumalıyız.