Kiraz Ve Kiraz Sapının faydası kısaca

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Beyza tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Kiraz Ve Kiraz Sapının faydaları nelerdir

  Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden biri olan kiraz ve kiraz sapının faydaları neler bu konuda sizlere aktaracağımız bilgiler çok işinize yarıyacak.Biliyorsunuz meyveler her derde devadır özellikle kiraz bu meyvelerin en başında yer alıyor.

  Kirazın vücuttaki kan şekerinden kalp sağlığına bir çok iyileştirici etkisi olduğunu biliyormuydunuz. Ayrıca kirazın kolesterolü ve kan şekerini düşürücü, kalp sağlığını iyileştirici etkisi bulunuyor.

  Kiraz meyvesinde bol miktarda B ve C vitaminleri ile magnezyum ve kalsiyum bulunuyor.Kiraz bu vitaminler ve antioksidan etkisiyle soğuk algınlığına iyi geliyor ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı oluyor.Kirazın kanı sulandırıcı özelliğide vardır. Ayrıca neredeyse bütün kanser türlerine karşı direnç sağlıyor.

  Siz hiç kiraz sapı çayı içtinizmi içmeriyseniz aşağıdaki kiraz sağı ile yapılan çay tarifini mutlaka denemelisiniz.

  Bir miktar kiraz sapını yaklaşık bir litre suyun içerisinde on dakikaya kadar kaynatın ve işte hepsi bu kadar kiraz sapı çayınız hazır.Bu çayın bağırsakları düzenleyici etkisi vardır özellikle idrar sökücü etkiside bulunuyor ayrıca vücutta bulunan ürat tuzların atılmasında kireçlenmenin önlenmesinde damar sertliğinde çok büyük etkisi vardır.