Soru Karın ağrısını ne geçirir

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Adile tarafından 19 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Karın ağrısı bitkisel tedavi

  Karın ağrısının bir çok nedeni olabilir. Bağırsak bozukluğu, ayakları üşütme, aşırı yemek, sindirim sorunu gibi basit nedenlerden meydana geldiğini düşünüyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

  Eğer çok şiddetli ise mutlaka bir doktora gitmenizi tavsiye ederiz...
  Basit Karın ağrısı tedavi yöntemleri:
  Rezene, aynı miktarda karıştırılıp kaynatılarak suyu içilir.
  Portakal kabuğu  Bir tutam kuru veya yaş nane
  Bir adet bütün limon, parçalara ayrılıp kaynatılarak suyu içilir.


  100 gr. çörek otu
  1 kg. bala karıştırılıp aç karnına 1 yemek kaşığı ağrı olduğu zaman yenilebilir.


  Papatya, biberiye, lavanta, mentollü nane, fesleğen, mürver çiçeği, yarpuz çiçeği, ayrı ayrı veya bir kısmı karıştırılıp çay gibi içilir.

  Biberiye yağı, kekik yağı, küçük çocukların göbeğine veya ayak altına sürülür ve büyüklere bir fincan suya 10 damla damlatılıp içilir.

  Bir miktar tatlı badem içi havanda dövülmek suretiyle ezilip süt ile karıştırılarak içilir. Özellikle bebeklerin karın ağrısı için faydalı olur.

  1 çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı nane ve küçük bir parça limon kabuğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı acı pelin katılıp soğuduktan sonra ağnlı durumlarda yudum yudum aç karnına kullanılır.

  Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

  Bir su bardağı soğuk suyun içine bir çay kaşığı benekli yılanyastığı katılıp sekiz saat beklendikten sonra, süzülerek, her Öğünden önce ve sonra birer yudum olmak üzere günde altı yudum ve her seferinde bardak, sıcak suyun içinde ısıtılarak içilir.

  Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

  Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı san şebboy katılıp soğuduktan sonra ağrılı durumlarda günde 3 çay kaşığı aralıklarla birer çay kaşığı olarak kullanılır ve daha büyük dozlarlarda kullanılması bitkinin zehirli olmasından ötürü sakıncalıdır.

  Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış 1 çay kaşığı şahtere katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı raziyane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  Bir litre suyun içine bir adet orta irilikte çam kozalağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

  Bir litre üzüm sirkesinin içine, havanda iyice dövülmüş olan 3/4 anason katılıp kaynatılmasının ardından, süzülerek elde edilen anason posası alınıp üzerine yanm kahve fincanı yakılmış ve dövülmüş bir çorba kaşığı şap ilave ettikten sonra, iyice karıştırılarak temiz bir tülbentin arasına konulup karın bölgesinin üzerine bağlanır.

  Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı çörek otu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.

  Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

  Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan 1 çay kaşığı tarhun tohumu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.

  Bir adet iri baş soğan mikser yardımıyla sıkıldıktan sonra elde edilen suyu bir kahve fincanı suyun içine bir çay kaşığı katılarak içilir.

  Bal ve tarçın mide ağrısına ve mide ülserine karşı oldukça yararlıdır. Nane, sakinleştirici etkisi ile mide ağrılarına iyi gelir. Papatya çayı da mide ağrısını kesmeye yardımcı olur.