Kardeşlik haftası ile ilgili yazı

Konusu 'Eğitim Konuları' forumundadır ve Adile tarafından 19 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  28 Nisan ve de dört Mayıs tarihleri arası Kardeşlik Haftası olarak ilan edilmiştir. Kardeşlik Haftasını belirleyenler, sevgi saygı duygularını geliştirmeyi amaç edinmiş olmalı.İnsan olmanın en büyük özelliği ve insanın en önemli vazifesi, karşısındaki insana iyi davranmak, hatalarından dolayı affedici olmak, hoşgörülü davranmak ve de bütün insanlığın huzuru ve mutluluğu için çalışmaktır.

  Türklerin kurdukları devletlerin temeline gözlemlendiğinde devlet içinde kesinlikle insanın insanı sömürmesi gibi bir yanlışlık görülmez. Aksine dünya ülkelerinin birçoğu daha düne kadar, hatta bugün bile başka milletleri sömürge olarak kullandıklarını görüyoruz.Türk milleti, Sevelim sevilelim/ Dünya kimseye kalmaz diyen Yunus Emre’nin yolunda yürümüştür yüzyıllar boyunca.

  Atatürk de, Yurtta sulh, cihanda sulh naklederek insanlar arasındaki kardeşliğin barış temeline dayandırılmasını tavsiye etmiştir.


  İşte bu gerçekten yola çıkarak, yirmi sekiz Nisan ve dört Mayıs tarihleri arası "Kardeşlik Haftası" olarak ilan edilmiştir.Kardeşlik Haftası dolayısıyla dargınlar varsa onları barıştırmak için harekete geçmeli, kendi arkadaşlarımızla iyi geçinmeliyiz ve heryerde bu kardeşlik havasının oluşması için çaba göstermeliyiz.