Karbonatlı Suyun Faydaları Nelerdir?

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Eylül tarafından 4 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Eylül

  Eylül Moderatör

  Karbonatın Yararları Nelerdir?

  Vücuttaki alkalik değerleri korumanın en pratik yolu karbonatlı suyun içilmesidir. Sabah akşam aç karınla 1 bardak ılık suya katacağımız 1 çay kaşığı karbonat ile bunu sağlayabiliriz. Bunula beraberce sık içeceğimizpH değeri yüksek su ile vücudumuzun alkali değerini yükseltebiliriz. Bunu yaparken her şeyin aşırısı zarar olması kaidesince bu konuda da günlük çok doz almamaya dikkat etmek gerekir.

  Karbonatlı su iştahı açar ve diş beyazlatıcı yararının yanında zayıflama, mide ekşimesine bitkisel çözüm, midede ayrıoca bağırsakta gazlanma tabii tedavisi, cilt lekeleri tedavisi, cilt beyazlatma, ayak kokusu tedavisi, saçlarda kepeklenme tedavisi gibi bir çok değişik maksatla kullanılabilmektedir.


  Karbonatın ve Mayanın Cilde Faydaları

  Parlak ve lekesiz bir cilde sahip olmak, her kadının isteğidir. Bu hususta, çok bilinmeyen, ancak oldukça etkili olan tabii bir metodtan bahsetmek istiyoruz.

  Grekli Malzemeler:
  • 1 çay kaşığı yaş maya,
  • 1 çay kaşığı karbonat,
  • 10 damla su ile ıslatın.

  Hazırlanışı ve kullanım şekli:

  Bir çay kaşığı mayanın içine, bir çay karbonatı karıştırıp, on damla suyla ıslatın. Hazırladığınız karışımı, yüzünüze sürün ayrıca 15 dk. sonra, ılık su ile yıkayın.

  Bu maske sayesinde, gözenekler temizlenecek ayrıca ciltte oluşan lekeler, gittikçe açılacaktır.

  Sağlıklı ve hayırlı uzun bir yaşam dilekleriyle...
  karbonatt.