Kandil Gecenizi Mübarek Olsun

Konusu 'Mübarek Günler ve Geceler' forumundadır ve Beyza tarafından 13 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Peygamber Efendimiz (s.a.v.) örnek almanın, yalnız onun insanlığın sükûnet ve mutluluğu için yaptığı daveti hayatımıza yansıtmakla ve güzel ahlakını bir bilinç ve hayat tarzı olarak davranışlarımıza mihver yapmakla mümkündür, "Nitekim kendi aranızdan, size ayetlerimizi okuyan, sizi her türlü kötülükten arındıran, size Kitabı ve hikmeti öğreten, ayrıca bilmediklerinizi de öğreten bir peygamber gönderdik" ayet-i kerimesinin dile getirdiği gibi, ilahi hitabı buluşturan Rahmet Elçisi'nin, aynı vakitte o kelamı açıkladığını ve onun hayat veren mesajını şahsen yaşayarak aktarmıştır.

  Kur'an-ı Kerim ve bütün ahlaki erdemleri şahsında toplayan Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in tüm insanlığa bir kurtuluş ve diriliş çağrısı yapmıştır. Mevlid Kandili ve diğer mübarek gün ve gecelerin, bu çağrıyı gönlümüzde, zihnimizde ve hayatımızda diri ve canlı tutmak adına fırsat günleridir.

  Dünyanın sanal ve geçici meşgalelerinin ve sonu gelmez heveslerinin bütün hayatımızı ve geleceğimizi rehin altına aldığı modern dönemde, Rabbimizin rahmet yüklü mesajı Kur'an-ı Kerim'i ve alemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamberimizin sünnetini daha iyi anlamaya, bunun için de gönlümüzü Kur'an'a aç maya ve Sevgili Peygamberimizin örnek hayatını ve ahlakını kılavuz edinmeye ne kadar çok ihtiyacımız var. Çünkü Kur'an ve Sünnet ile bizi sıradan bir canlı olmaktan kurtarıp aslımıza döndüren bir çağrı olarak, bize kendimizi, Rabbimizi ve var oluşun sırrını tanıtan bir hakikat bilgisi olarak on dört asırdır bizleri korumuş, dünya hayatının engebeli yolculuğunda dimdik ayakta durmamızı ve dosdoğru yol üzere yürümemizi sağlamıştır. Öyleyse Mevlid Kandili'nde Kur'an ile ve Peygamberimizin sünneti ile buluşalım, onları evimize misafir edelim, Peygamber Efendimizi daha yakından tanıyalım, çocuklarımızı O'nun sevgisi ile yetiştirelim.

  Bu his ve temennilerle, Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini, onu ve insanlığa getirdiği en büyük hediye olan Kur'an'ı Kerimi yakından tanımamıza ve çağrısı etrafında birleşmemize fırsat olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz eder,


  Bütün İslam aleminin Mevlid Kandili'ni tebrik ederiz.