Dua Kabir Ziyaretinde Okunacak Dua

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin


  Kabir Ziyaretinde Okunacak Dua

  اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ الدِّياَرِ ، مِن الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُسْلِمِينَ، وَإِناَّ إِنْ شاَءَ اللهُ بِكُمْ لاَحِقُونَ وَيَرْحَمُ اللهُ الْمُسْتَقْدِمِينَ مِناَّ وَالْمُسْتَأْخِرِي أَسْأَلُ اللهَ لَناَ وَلَكُمُ الْعاَفِيَةَ
  (مُسْلِمٌ)
  Ey bu diyarda olan mü'minler ve müslümanlar! İnşeallah biz de size elbette kavuşacağız. Allah bizden göçmüş olanlarla geleceklerimize merhamet etsin.Allah'tan bizim ve sizin için afiyet dileriz. "
  Müslim 2/671

  Hadis-i şerifte buyuruldu ki, Bir müminin kabrini ziyaret ederken, Allahümme inni es'elüke-bi-hurmet-i Muhammed aleyhisselam en la tü'azzibe hazelmeyyit derse, o meyyitin azabı kıyamete kadar ref' olur(kaldırılır)

  Kabristana gelenler ayakda, kabirlere selam verilir. Esselamü aleyküm, ya Ehle dar-il kavm-ilmü’minin! İnna İnşaallahü an karibin biküm lahikûn der. Sonra, Besmele ile onbir İhlas ve bir Fatiha okur. Sonra, Allahümme rabbel-ecsadilbaliyeh, vel-ızamin nahire-tilleti harecet mineddünya ve hiye bike mü’minetün, edhıl aleyha revhan min indike ve selamen minni, duasını okumalıdır.