Dua İyilikler için okunacak dua

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Eylül tarafından 11 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Eylül

  Eylül Moderatör

  Allah'tan istenecek tüm iyiliklerin duası


  Dua, insanın Cenab-ı Hakk'a yönelmesi, acizliğini ve çaresizliğini idrâk edip sahibine sığınmasıdır. Tek kudret sahibinin Alemlerin Rabbi olduğunun şuûruna vararak, halini ve ihtiyaçlarını O’na arz etmesidir.

  Duanın Arapça Okunuşu:
  iyiliklerin_için-dua.
  Duanın Okunuşu: Allahümme innî es'elüke's-sebate fî'l-emri.Ve es'elüke 'azimete'r-ruşdî. Ve es'elüke şükra ni'metike ve hüsne 'ıbadetike. Ve es'elüke Usanen sadikan ve kalben selimen. Ve e'uzü blke mln şerri ma te'lemü Ve es'elüke min hayrı ma te'lemü Ve esteğfiruke mimma te'lemü inneke ente 'allamü'l-ğuyub.


  Duanın Manası: Allah'ım! Senden dinde sebat etmemi istiyorum.Senden doğrulukta kararlı olmak istiyorum. Senden nimetlerine şükretmek ve ibadetlerini en güzel biçimde yapmak istiyorum. Senden doğru söyleyen bir dil, sağlıklı ve sana teslim olan bir kalp istiyorum. Bildiğin her zararlı şeyin şerrinden sana sığmıyorum. Bildiğin her hayırlı şeyi istiyorum. Bildiğin her günah için bağışlamanı diliyorum. Sen gizli olan şeyleri çok iyi bilensin. (Tirmizi,De'avat,23;İbn,Ebı Şeybe,Dua,No:2949)