İstihare Namazı Nasıl Kılınır Ve Duası

Konusu 'Namaz kılmak' forumundadır ve Beyza tarafından 27 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  istihare namazı nasıl kılınır

  Bir işin yada bir şeyin kendisi için hayırlı olup olmadığı için iyi yada kötü olduğuna dair işarete kavuşmak için Allah Rızası iki rekatlık kılınan bir namazdır. Birinci rekatta "Kafirun Suresini" İkinci rekatta "İhlas Suresini" okumak. Namazdan sonra İstihare Duası okuduktan sonra abdestli olarak kıbleye yönelip yatılır. Rüyada beyaz veya yeşil görülmesi hayır ve iyiliğe; siyah veya kırmızı görülmesi ise şerre işarettir.

  İstihare Duası Arapça Okunuşu

  istihare duası.

  İstihare Duası Türkçe Okunuşu
  "Allahumme inni estehiruke bi-ilmike ve estakdiruke bikudratike ve es'eluke min fadlike'l-azim. Feinneke takdiru vela ekdiru ve ta'lemu vela a'lemu ve ente allamu'l-ğuyûb. Allahumme in kunte ta'lemu enne haza'l, emre hayrun li fi dini ve meaşi ve akibeti emri acili emri ve acilihi fakdirhu li ve yessirhu li summe barik li fih. Ve in kunte ta'lemu enne haza'l-emre şerrun li fi dini ve meaşi ve akıbeti emri acili emri ve acilihi fasrifhu anni vasrifni anhu va'kir liyelhayra haysu kane sume ardini bih. "

  İstihare Duasının Anlamı
  "Allah'ım! Senin ilmine göre hayrını diliyorum, kudretinden güç istiyorum, senin büyük fazlını diliyorum. Zira sen kadirsin, ben kadir değilim, sen bilirsin ben bilmem, sen gizlileri bilirsin. Allah'ım eğer sen bu işin benim dinim, geçmişim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında hayırlı olduğunu biliyorsan bunu bana takdir eyle, kolaylaştır. Eğer bu işim benim dinim, geçimim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında şerli olduğunu biliyorsan bunu benden, beni de bundan çevir, hayır nerede ise bana onu nasip eyle, sonra beni onunla hoşnud eyle."