İstihare Duası Arapça Türkçe

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Beyza tarafından 15 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Beyza

Beyza Moderatör

İstihare Duası Arapça Türkçe Anlamı

İstihare Duası Arapça okunuşu:

İstihare Duasının Türkçe Okunuşu

Allahümme inni estehiruke bi'ilmike ve estekdiruke bikudretike ve es'elüke min fazlikel'azimi feinneke takdiru vela ekdiru ve ta'lemü vela a'lemu ve ente allamü'l ğuyub. Allahümme in künte ta'lemü enne hazelemra hayrun li fidini ve meaşi ve akibeti emri ev kale a'cili emri ve acilihi fakdirhu li ve yessirhuli sümme bariklifihi ev in künte ta'lemü enne hazelemra şerrun li fi dini meaşi ve akıbeti emri ve kale a'cili emri ve a'cilihi fasrifhu anni vasrifni anhü fakdurlil hayra haysu kane sümme erzıni bihi (ve yüsemmi hacetehu)

İstihare Duasının Anlamı
    Allah'ım! Senin ilminden hayır isterim, Senin büyük ihsanından dilerim. Sen kadirsin ben değilim, Sen bilirsin ben bilmem, gizlileri çok bilirsin. Ya Rabbi, bu iş dinime, yaşayışıma hayırlı ise onu yapmama kuvvet ver, onu kolaylaştır. Onu bana mübarek kıl. Eğer bu iş dinime, dünyama, işlerimin sonuna yaramaz ise onu benden, beni ondan çevir. Vereceksen hayırlısını ver, onunla beni razı kıl."