İstanbul bronşiti nasıl geçer

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Beyza tarafından 6 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  İstanbul bronşiti bitkisel tedavisi

  sabun otu(Saponaria officinalis)
  Bitkinin içerdiği kimyasalların diğer kimyasalların etkilerini artırdığı gibi ,ağrı kesici etkileri olduğuda tespit edilmiştir.
  Sabun otu çayı yapmak için her 250 cl kaynamış suya bir çay kaşığı kurutulmuş bitki ilave edilir.Bu karışım ılık olarak içilir.

  Isırgan otu ( Urtica diocia)
  Bitkinin kökünün suyunu ve yapraklarını bal ve şekerle karıştırılıp kullanırsanız ,hem bronşite hem de astoma karşı harika bir silah kuşanmış olursunuz.Her 250 cl.suya bitkinin kurutulmuş yapraklarından iki çay kaşığı karıştırıp kaynatın ve soğutuncaya kadar bekletin

  Sarımsak ( Allium sativum)
  Bolca sarımsak yemek ,bronşit tedavisinde büyük yarar sağlar.Çünkü sarımsak ağzına kadar antiviral ve anti baktiriyel kimyasallarla doludur.
  Sarmısak sizi aynı zamanda soğuk algınlığı ve gribe karşıda korur.Nefesinizin sarımsak kokmasını en aza indirmek için bir kaç dal maydanoz yiyebilirsiniz.

  Ayrık otu (Agropyon repens)
  Çok uzun zamanlardan beri solunum rahatsızlıklarında kullanılmaktadır.Solunum yolları iltihaplarına karşı son derece etkilidir.

  Hatmi Çiçeği( Althaea officinalis)
  Hatmigiller ailesi güçlü solunum yolu yumuşatıcılarıdır.Hatmi çiçeği ise özellikle etkilidir.Çünkü bitkinin sakinleştirici kökleri aynı zamanda anti inflamatuar etkiye sahiptir.Bronşit ,soğuk algınlığı ,öksürük ve boğaz ağrılarının tedavisinde kullanılır.