Dua İşlerinizi düzeltmek için okunacak dua

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve saadet tarafından 15 Ocak 2019 başlatılmıştır.

1. saadet

saadet Moderatör

İşlerinizi düzeltmek için okunacak dua.

İşlerin yolunda gitmesi için esmaül hüsna

Dua, insan ile Yüce Allah arasında iletişim kurma yollarından biridir. İnsan, dua ederken Cenab-ı Allah’ın kendisini işittiğinin bilincindedir. İnsan dua ile dileklerini aracısız olarak Allah’a iletmekte ondan yardım istemektedir

Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım.

*Bakara süresi - 186. Ayette: Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O hâlde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar,bana iman etsinler.

*Bakara suresi, 186. ayette şöyle buyuruyor Yüce Allah Kur'an-ı Kerim’de, kendisine dua edilmesini ve dua edenin duasına karşılık vereceğini şu ayetiyle ifade etmektedir: “...Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm...”

Zor İşin Kolaylıkla Halledilebilmesi İçin Okunacak Dua

“Yâ Bedi” ismini “Yâ bedia's-semâvati ve'l-arz" şeklinde okusa Yüce Allah (c.c.) hazretleri onun o zor işini kolaylaştırır..
    Bir kimsenin önemli ve mühim bir işi olursa onun halini bilemezse akşam ve yatsı namazı arasında Ya Resid” ismini 1000 defa okursa o işinin görülmesi kendisine kolay ve onun içi aydınlık olur.

İşlerin Kolaylığı İçin Okunacak Dua

Rızkınızın bol ve bereketli olması için, işlerinin kolaylığı için için her gün 90 kere aşağıdaki dua okunur. "Allahü latıyfün bi ibadihi yerzuku meyeşaü ve hüvel kaviyyül aziyz"