Dua İşlerin Rast Gitmesi düzelmesi için Okunacak Dua

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve saadet tarafından 14 Ocak 2019 başlatılmıştır.

1. saadet

saadet Moderatör

İşlerin Rast Gitmesi düzelmesi için Okunacak Dua.
    İşlerin kolaylaşması için Okunacak Dualar

Kişi istediği zaman ve içinden geldiği gibi Cenab-ı Allah’a dua edebilir. İsteklerini ve içinde bulunduğu durumu doğrudan Yüce Allah’a iletebilir. Hiçbir aracıya ya da özel bir yer ve zamana ihtiyaç duymaksızın Allah’tan yardım isteyebilir.Duada önemli olan, insanın samimiyetle içinden gelenleri Cenab-ı Allah (c.c.) söylemesidir

İşlerin çoğalması için okunacak dua

Her gün Rahman Suresini okumak çeşitli müjdelere ulaşmamıza vesiledir. Abdullah ibni Abbas (ra.anh) şöyle buyurmuştur:"Ben bir sure okurdum; fakir iken zengin oldum korkuyordum korkularımdan emin oldum, bir çok mülke sahip oldum.

İşlerin Açılması İçin Okunacak Dua

Kim bu sureyi okursa isteğini Cenab-ı Allahtan dilerse, Allah (c.c.) o kişinin hacetini verir. İnsanların yanında mertebesi yüksek olur. Allah o kişiden razı olur. Hapiste ise kurtulur, fakir ise zengi olur, hasta ise şifa bulur, borçlu ise borcundan kurtulur, günahkar ise Allah onu affeder. Bu sure Rahman Suresidir."

Ters giden işlerin düzelmesi için şu dua okunur

Perşembe gecesini Cumaya bağlayan gece hacet namazı kılmak, ardından Yasin Suresi okumak yani; gecenin kalbinde Kur'an'ın kalbiyle Yüce Allah (c.c.) iltica etmekte hayır kapılarının açılmasına vesiledir Allah'ın izniyle. Yasin Suresinin 58. ayeti olan "Selamun gavlen min rabbin rahim" ayeti ebced hesabı karşılığı olan 818 sayısınca tekrarlanır ve sure tamamlanır.