İslami Facebook Salam World

Konusu 'Manevi Hayatımız' forumundadır ve Adile tarafından 14 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin


  islami Facebook salam world nedir ?
  facebook islami paylaşım sitesi Salamworld ,Müslümanlara özel sosyal ağ: Salamworld,'İslami Facebook' olarak adlandırılan yeni sosyal ağ Salamworld’ü,

  Selamın Dünyası yani Salamworld... Biz onu ‘İslami Facebook’ veya 'Helal Facebook' olarak tanıdık. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu pek çok İslam ülkesi tarafından desteklenen bu sosyal medya projesini, Halkla İlişkiler Direktörü Yavuz Selim Kurt ile konuştuk.

  Salamworld nedir?

  Günümüzde internet olumlu ve olumsuz yanlarıyla insanları sarmalamış durumda. Yeryüzünde 2,5 milyar internet kullanıcısı var. Hepimiz internetle haşır neşir olduk. Onsuz yapamıyoruz. Tatilde bile olsak, yanımızdaki mobil cihazlar vasıtasıyla internete bağlanıyoruz.

  Bu durum İslam alemi için de geçerli. Dünya üzerinde 1,7 milyar Müslüman yaşıyor ve bu sayı giderek artıyor. Bu Müslüman nüfusun yüzde 54’ü 25 yaşının altındaki gençlerden oluşuyor. Yani en aktif çağında 1 milyara yakın Müslüman var. 350 milyon Müslüman internet kullanıcısı var ve bunlardan 300 milyonu sosyal ağlara üye. Facebook veya twitter gibi. Ama Müslümanlar sosyal medyada var olmamışlar. Dünyada 60 İslam ülkesi var ancak hepsinin internet üzerindeki toplam üretimleri, sadece Singapur’un üretimlerinin 10’da biri kadar. İnterneti gayrimüslimler icat ettiği gibi, içeriğini de onlar belirliyor. Sizin üretmediğiniz içerikse, sizin değildir. Yanlışlarla dolu olabilir. Globalleşen dünyanın küresel bir köy olduğu söyleniyor ancak bu bizim köyümüz değil. İşte Salamworld, bu boşluğu doldurmak üzere bütün insanlığa hizmet etme amacıyla var. Kısacası online ortamda selamı yaymak, Müslümanların barış yurdunu oluşturmak üzere kurulmuş ticari bir girişim.