İslamda sevgililer günü var mı?

Konusu 'Dini bilgiler' forumundadır ve Eylül tarafından 10 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Eylül

  Eylül Moderatör

  Sevgililer Gününün İslam'da yeri var mı?

  Günümüz de, sevgîli denince gâyri meşrû olan sevgilîden kastediliyor. Buysa asla caiz olmaz, haram olan şey kutlanmaz. Adette olan şey caîzdir, fakat o adet dine aykırıysa kutlanmaz. Mesela dinimizde nikâhsız sevgili olmaz. Hatta bayram ilân edildiğine göre, onların bayramlarını kutlamak daha tehlikelidîr..

  Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhi salatu vesselam’ın İbni Ömer (r.anh) Taberani’den rivayet ettiği bir Hadis-i Şeriflerinde:
  buyurmuştur.

  Gerçekten yollarda birbirilerine sarılanlar, dolananlarve öpüşenler bu şekilde bir hâl başladı. Giderek artıyor ve normalleşiyor. Bir pâpaz sevgilîler günü diye birgün çıkartmış.
  Bu pâpazın çıkarttığı günde aynı yılbaşı gibi sapık bir gündür. Anneler günü de böyledir, babalar günü de böyledîr. “Bugün onları hatırlayıp diğer günler unutmak” demektir. İslâm dini ise“Her gün her gece ve her saat herkese hakkını ver” diyor. Dolayısıyla Müslüman kimselerin böyle bir günde çanak tutması mümkün mü?

  Necip Fazıl Kısakürek durumu şöyle özetler: “İslamiyet Avrupadan gelse Müslüman olacaksınız” anlayana çok manalı ağır bir söz. Herşeyimizi özenti haline getirmişiz. Batı batı dedikçe dahada batıyoruz. Biz yediyüz yıl dünyaya medeniyet nedir öğretmişiz, Avrupada tuvalet (wc) yokken Osmanlıda hamamlar vardı. 16. yüz yılda Avrupada evlerinde Türk köşesi bulundurmayan batılılar ayıplanıyordu. Bunun gibi örnekleri saymakla bitmez. Emperyalist batının oyuncağı haline gelmişiz.İnsanları karşılıksız Allah için sevin. Allah’ın yarattığı herşeyi sevelim. Cinsel istek ve arzularınıza uyarak 3- 5 günlük dünya için ebedî ahiretimizze değişmeyelim.

  sevgililer1.
   
  Son düzenleme: 10 Şubat 2014