Dua İşinde yükselmek için okunacak dua esma

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve saadet tarafından 8 Şubat 2019 başlatılmıştır.

 1. saadet

  saadet Moderatör

  İşyerinde başarılı olmak için zikir

  Er-Râfi: Yükselten ve aşağıdan yukarıya çıkaran demektir. Yüce Allah Râfi’dir. İstediğini nasıl aşağılara indiriyor ve zelil ediyorsa, dilediğini de yükseltir ve aziz eder. Bir padişahı köle yapabileceği gibi, bir köleyi de sultanlık tahtına oturtabilir.
  -Furkan–70: “Ancak tevbe edip inanan ve faydalı bir iş yapanlar, işte Allah onların kötülüklerini iyiliklere değiştirecektir. Allah çok bağışlayan, çok esirgeyendir.”
  -“Kim tevbe eder ve faydalı bir iş yaparsa o, makbul bir kimse olarak Allah’a döner.” Furkan–71.Yüce Allah onların bu değişimini yine ayetlerin devamında anlatıyor.
  -Ya Rafi ismini zikreden her türlü hayırlara vesile olur. Rızkı ve derecesi artar. İnsanlar arasında yüksek mertebelere ulaşır.
  Düşmanlarının kalbinde korku ve ürperti olur. Fakirlikten ve zalim şerrinden muhafaza olur.
  -Ya Rafi ismini zikreden her türlü hayırlara vesile olur. Rızkı ve derecesi artar. İnsanlar arasında yüksek mertebelere ulaşır. Düşmanlarının kalbinde korku ve ürperti olur. Fakirlikten ve zalim şerrinden muhafaza olur. Samimi bir kalp ile( ihlasla ) “Yâ Râfi” diye bir müslüman bu isme devam etse, maddi ve manevi dereceleri, artar imkanlara kavuşur. Allah'ın izniyle .

  İşinde yükselmek için okunacak dua
  Her ne Niyet için. Okunursa Şimşek gibi tesir eder. Allah'ın izniyle: Vedud! Ya Vedud! Ya Ze'l-arşi'lmecid! Ya Mübdi, Ya Mu'id! Ya Fe'aalun lima yurid! Eselüke bi-nuri vechike'l-lezi mele'e erkane arşike ve es'elüke bi-kudretike'l-leti kadderte biha halkake ve bi rahmetike-Ileti vesiat külle şeyin. La ilahe illa ente. Ya Muğis, eğisni! Ya mugis, eğisni! Ya mugis, eğisni!" (3 ile 7 arası okunmalıdır)