İmamı rabbani mektubat

Konusu 'Manevi Hayatımız' forumundadır ve Adile tarafından 12 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Mektubatı Rabbani (Mektubat-ı Rabbani)
  MEKTUBAT-I RABBANİ - (3 Cilt Bir Arada)

  Bu çok değerli 3 ciltten oluşan İmamı Rabbani hz.lerin (Mektubat-ı Rabbani) her müslümanın evinde bulunması gereken değerli bir hazinedir.
  Altın silsileye mensup İmam-ı Rabbani hazretlerinin en önemli eseri olan Mektubat'ın tasavvuf edebiyatında da herkes tarafından kabul edilen müstesna bir yere sahip olduğu bilinmektedir. İmam-ı Rabbani, din ile tarikat ve hakikatın ayrı şeyler olmadığını altını çizerek vurgular. Şeriat, tarikat ve hakikati birbirini tamamlayan unsurlar olarak gören ve bu anlayışı müslümanlar arasında yaymaya, hakim kılmaya çalışan bir kişiliğe sahip olan İmam-ı Rabbani'nin Mektubat'ı bu yönüyle de ayrı bir önem taşır.

  Biz de bütün müslümanlar ve özellikle de tasavvuf yolunu önemseyenler için vazgeçilmez eserlerden biri olan Mektubat'ın sahip olduğu bu müstesna yere uygun bir çalışma ile eseri okuyucularla buluşturmak istedik. Bu maksatla uzunca bir süre üzerinde çalışarak elinizdeki haliyle okurlara ulaştırdık.

  Bu kıymetli eserin, din ve tasavvufun doğru biçimde kavranarak yaşanmasına katkı sağlaması bizleri sevindireceği gibi bu katkının ahiretimiz için de önemli bir azık olacağına inanıyoruz. Eseri okuyarak istifade eden kardeşlerimizden bizleri de hayır dualarında unutmamalarını diliyoruz.
  Tercüme

  Talha Hakan ALP,

  Ömer Faruk TOKAT,

  Ahmet Hamdi YILDIRIM
  Sayfa

  1. Cilt -- 832 Sayfa

  2. Cilt -- 832 Sayfa

  3. Cilt -- 824 Sayfa
  Kapak Ciltli Kapak
  Boyut 17,5 x 24 cm x 3 Adet
  ISBN 978-605-101-030-4
  Yayın Yılı Mayıs 2009, İstanbul