İhlas suresinin fazileti ve sırları

Konusu 'Kuran-ı Kerim ayetleri' forumundadır ve Adile tarafından 10 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  İhlas suresinin fazileti

  İhlas Suresini okuyan kişi Kur'an-ı Kerim'in üçte birini okumuş gibi olur.

  İhlas Suresini günde 10 kez okuyana yüce Allah onun için Cennette bir ev yapar ve on bir kez okuyana Cennette saray yapılır yirmi bir kez okuyana iki saray otuz kez okuyana üç saray yapılır.

  İhlas Suresini sabah namazının ardından onbir kez okuyana günah bulaşmaz. Şeytandan korunur.

  İhlas Suresini 12 kez okuyan kişi Kuran'ı dört kez okumuş gibi olur. Yeryüzünün en üstün insanı olur.

  İhlas Suresini her gün elli kez okuyan kişinin elli senelik günahı bağışlanır. Kıyamet günü kabrinden "Ey yüce Allah'ı öven kimse kalk Cennete gir." denilerek çağrılır.

  İhlas Suresini yüz kez okuyanın günahları bağışlanır. Namazların ardından yüz kez okuyan Cehennem azabından kurtulur.

  Hergün iki yüz kez İhlas Suresini okuyana yüce Allah 1500 sevap yazar elli yıllık günahını bağışlar.(yeterki kul hakkı bulunmasın)

  Yatarken sağ yanına uzanarak üç kez İhlas Suresini okuyan Kıyamet günü yüce Allah buyurur ki; Ey kulum sağ yandan Cennete gir.

  Hergün bin kez İhlas suresini okuyan kendi nefsini yüce Allah'dan satın almış olur. on bin kez okuyan kendini yüce Allah'dan satın almış olur. yüce Allah tarafından bir melek göklerde ve yer yüzünde şöyle seslenir: Haberiniz olsun ki falan kişi yüce Allah'ın azadlısıdır.

  Hergün bin kez İhlas Suresini okuyan Cehennem azabından azad olur. Cuma günü cuma namazından sonra kalkmadan yedi şer kez İhlas Felak Nas Fatiha surelerini okuyan ikinci cumaya kadar yüce Allah onu koruyup himayesine alır. Günahları bağışlanır.

  İhlas Suresini çok okumayı adet edinen kişiye; yüce Allah okuduğu günden kıyamet kopuncaya kadar kendi dostları için hazırladığı bütün hayırları dünya ve ahiret iyiliklerini okuyana verir. Ömrü uzar rızkı genişler tüm işlerinde ona yeterli olur kabir azabından kurtulur korku nedir bilmez. Kıyamet günü toplanılacak yere gideceği zaman beyaz inciden bir binit gelir ona biner yüce Allah'ın huzurunda yerini alıncaya kadar hiç bir yerde durmaz. yüce Allah ona Rahmet nazarı ile bakar. yüce Allah okuyana bir kere mağfiret ettimi bir daha ona azab etmez. Rahmet her yandan onu kuşatır. Onu kendi himayesine alır. Cennet ile ikramda bulunur.

  İhlas Suresini okuyan için surenin her harfine karşılık Cennette bir Hurma ağacı dikilir. Okuyana bin melek müvekkel kılınır. O melekler onun için saraylar yaparlar. Sarayların çevresine meyve ağaçları ve kokulu bitkiler dikerler.

  İhlas Suresini okuyan için cennetlik olduğuna yetmiş bin melek şahadette bulunur. Okuyana yetmişbin melek sevabı yazılır. yüce Allah katında kurtuluş yolu bulan kulluk görevini yerine getiren oruç tutan zatlardan yazılır. Melekler o kulu süsleyip cennete götürürler. Cennete girince melekler onun derecelerine bakıp onun için hazırlanmış sarayları görünce hayrete düşerler.

  İhlas Suresini günde yirmi kez okuyana 70bin şehit sevabı verilir. Kendisi malı mülkü çocukları mübarek kılınır otuz kez okuyan Resulullah Efendimize S.A.V. komşu olur. Elli kez okuyanın elli yıllık günahı bağışlanır. yüz kez okuyana yüz yıllık ibadet sevabı yazılır. ikiyüz kez okuyan yüz köle azad etmiş gibi olur.
  Dört yüz kez okuyana dörtyüz şehit sevabı verilir. Beşyüz kez okuyan kişinin hem kendisi hemde ailesini yüce Allah mağfiretine eriştirir. 1000kez okuyan kişi yüce Allah'a olan borcunu ödemiş ve Cehennemden azad edilmiş olur.

  Sabah namazından sonra kalkmadan yüz kez İhlas Suresini okuyanın günahları bağışlanır. Bin kez okuyan kişi Cennet ile müjdelenir. Okumaya devam eden kişiye Tevhid Sancağı verilir. Duaları makbul olur. Gece ve gündüz on kez okuyan yüce Allah'ın rızasına hak kazanır. Peygamberlerle bulunur. Şeytandan da korunmuş olur. Eve geldiğinde kişi Fatiha ile üç İhlas okursa evde bereket ve hayır artar. Fakirlik ortadan kalkar. Komşularınada hayır ve bereketten verir. İhlas Suresini günde bin kez okuyana yetmiş kişiye şefaat etme imkanı verilir.

  Yolculuğa çıkarken onbir kez İhlas okuyanı yüce Allah onu evine dönünceye kadar korur.
  İhlas Suresini yüz kez okuyana yüce Allah her harf başına on sevap yazar. Onun on günahını siler. Derecesini on kat arttırır. Cennette onun için yüz saray yapar. Kuran'ı otuz üç kez okumuş gibi olur. Şirkten kurtulur. Meleklerin hazır olmasını sağlar şeytanı kaçırır. Azapdan kurtulur.

  İhlas Suresi ile Fatiha Suresini çok okuyandan yüce Allah fakirliği giderir. Evin bereketi ve hayrı çoğalır.