Hz. Muhammed'in kıyametle ilgili hadisleri

Konusu 'Hz.Muhammedin hadisleri' forumundadır ve Adile tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin


  Peygamberimizin kıyametle ilgili hadisleri

  Resulullah (sav) buyurdular ki:
  "Güneş, battığı yerden doğmadıkça kıyamet kopmaz.
  Batıdan doğunca, insanlar görür ve hepsi de iman eder.
  Ancak, daha önce inanmamış veya imanın şevkiyle hayır kazanamamış olan hiç kimseye bu iman fayda sağlamaz."

  Resulullah (sav) buyurdular ki:
  "Kıyamet gununde amelınden yana kulun ılk once sorguya cekılecegı şeyı namazdır.eger bunun hesabını verırse kurtulur.veremezse elı bos donup buyuk bır zararla karsılasır.
  Farz namazlardan bırı eksık cıkarsa ALLAH TEALA der kı :
  "gel bak bakalım kulumun nafıle namazı varmı ?" bakılır varsa getırılır onunla farz namazı tamamlanır...sonra dıger amellerıde bunun gıbı olur...

  Resulullah (sav) buyurdular ki:
  "Basınıza su yedı sey gelmeden guzel işler yapmakta acale edınız :
  kişiyi unutturucu kılan fakırlıkazdıran zengınlıkbozan hastalıkbunaklık derecesınde yaslılıkanıden gelen ölümbeklenenlerın en kotusu deccalve hepsınden daha sıddetlı ve acı olan kıyamet"

  Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: Resulullah (sav) buyurdular ki: “Fırat nehri, altından bir dağı ortaya çıkarmadıkça Kıyamet kopmayacaktır. İnsanlar o altın sebebiyle öldürülecek. Öyle ki on insandan dokuzu öldürülecektir.”

  Resulullah (sav) buyurdular ki:
  "Dünyanın tek günlük ömrü bile kalmış olsa Allah o günü uzatıp benden bir kimseyi o günde gönderecek." İbnu Mes'ud: "Resulullah yahut da şöyle buyurmuştu der: "...Ehl-i beytimden birisi ki bu zatın ismi benim ismime uyar babasının ismi de babamın ismine uyar. Bu zat yeryüzünü eskiden cevr ve zulümle dolu olmasının aksine- adalet ve hakkaniyetle doldurur."