Hizbul Bahrin Fazileti

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Hizbul bahr duasının fazileti

  Resulullah efendimiz bu hizbi uyku ile uyanık arasında, Hazreti Şazeliye öğretmişlerdir.

  Hazreti Şazeli bu hizbi okumaya başlayınca, bir riyhi tayyip yani güzel bir rüzgar çıkarak gemi derhal harekete geçmiş ve bütün ihvanı denizin sıkıntısından kurtarmıştır.

  İşte böyle Hazreti Şazeli ve ihvanı her hangi bir sıkıntı karşısında kalsalar, bu hizbi bir çok kere okusalar, Allah'ın avni inayeti yetişerek, kurtulurlardı ve şark ve garp aleminde tecrübelerle sabit olduğundan, herkes bu Hizbül Bahri ezberlemiş, her türlü afat ve musibet zamanlarında, cebbar ve zalim insanların karşılarında okuyarak, Allah'ın avni inayeti ile korkularından emin olmuşlardır. O halde bu hizip manevi bir kalkandır ki mis-ilsiz denilse caizdir.

  Hizbul Bahrin Fazileti Ebül Haseni Şazeli

  Bundandır ki Ebül Haseni Şazeli eğer benim bu hizbim Bağdat'ta okunsa idi, Bağdatı Cengiz zaptedemezdi buyurmuştur. Bu kelam bu koca velinin ne demek istediğini bize anlatmağa kafidir.
  Bununla beraber bu hizib yalnız Resulullah tarafından Şazeli hazretlerine verilmeyip, Ahmet Tîcani hazretlerine de aynı surette bir cemîle olarak lütuf olunmuştur. Bundan dolayıdır ki, bu hizib Şazeli olduğu kadar da Tîcani'dir. Bu iki büyük kutba verilmesinin sebepleri araştırılırsa, bu hizbin manevi bir hizib olduğu meydana çıkar. Hatta ondandır ki çok ehlullah da bu hizbin hizbi azam olduğunu söylerler. O halde tam bir ağızla bu hizib okunursa, tesiri tam ve kafidir.

  Yalnız asıl olan nüshasını tahrif etmeyip olduğu gibi başlamak ve bitirmek gerektir.