Hicri Yeni Yıl Kutlama Sözleri ve Mesajları

Konusu 'Güzel Mesajlar' forumundadır ve Lasey tarafından 13 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Lasey

Lasey Admin

Yeni yılımızın İslam alemine mübarek olmasını arzu ederken manevihayat ailesi olarak tüm müslümanların yeni yılını kutluyor, esenlik ve mutluluk dolu dualarının kabul, amellerinin makbul, Allah Azze ve celle'nin razı olduğu bir yıl geçirmelerini diliyorum.

Yeni yılımızda Allah Azze ve celle tüm İslam aleminin korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin.

Allah’ım, sen evveli ve sonu olmayan cömert, acıyan, ihsanı bol olansın. Bu yeni yılda bize helal rızıklar ihsan et. Bu yıl beni, yakınlarımı ve müslümanları şeytanın aldatmasından ve tuzaklarından koru. Nefsimizin kötülüklerine karşı bize yardım et!”amin

Hicret; Allah Azze ve celle'e ve O’nun kutlu elçisi rahmet peygamberine gönülden bağlılığın bir ifadesi, dostluğa, kardeşliğe, medeniyete, ilme ve irfana açılan yolculuğun hikayesidir.

Allah'ım bizi hicret eden muhacirlerin imanına ulaştırsın! Hayatımızın hicretleri,bedirleri,uhudları,hendeklerinde yardımcımız olsun ve bizleri hiç bırakmasın

hicri yılbaşı mesajı.jpg

Hicri yenı yılımız ve Muharremi Şerif ayımız mübarek olsun.

Hıcrı Yenı Yılımızın Ümmete, kendimize, toplumumuza Diriliş Olmasını Cenab-ı Allah'tan Dilerim….

Yeni hicri yılın bütün ümmeti Muhammede ve sadakat ailesine hayırlara vesile olması dileğiyle .Yeni yılınız kutlu olsun.

Rabbim bizi hicret eden muhacirlerin imanına ulaştırsın! hayatımızın hicretleri,bedirleri,uhudları,hendeklerinde yardımcımız olsun ve bizleri hiç bırakmasın .. Selam ve dua ile..

Bütün müslümanların Hicri Yılbaşı’larını tebrik ederken, asırlarca insanlığa yüksek medeniyetler kurarak hizmet vermiş bir dinin mensubu ve O’nun Elçi’sinin ümmeti olarak, Hicret’in ışığında, kul ve elçi olan Hz. Muhammet’in (s.a.v) yaşayarak bizlere dünya ve ahiretimiz için miras bıraktığı İslam’ı yeniden anlamaya ve keşfetmeğe davet ediyorum.