Her Türlü Göz Hastalıkları İçin

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 7 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Her Türlü Göz Hastalıkları İçin Okunacak dua

  "Bismillahirrahmanirrahim.Fekeşefna anke gıtaeke fe-basarükel yevme hadid," ayeti ke.iır.esini okuyup sonunda gözlerini mesh ve buna bir müddet devam etse, her türlü göz hastalıklarından kurtulup şifaya nail olur.

  996 yılından bu yana hizmet veren Düzce Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Bölümü Akademik bir referans merkezi olarak, Düzce dışında Bolu, Zonguldak, Ereğli ve Sakarya başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen hastalara hizmet sunmaktadır.

  Düzce Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda sunulan hizmetler şunlardır:

  Katarakt: Son teknoloji soğuk Fako tekniğiyle katarakt ameliyatları yapılabilmektedir.


  Retina ve Lazer: Şeker hastaları, Hipertansiyonlu hastalarda laser tedavileri, sarı nokta hastalığının tedavisi, retina damar tıkanıklıkları ve retina yırtıklarında laser uygulamaları yapılabilmektedir. Maküla ödemi ve Sarı nokta hastalığı bulunanlarda göz içi ilaç uygulamaları yapılabilmektedir.

  Retina birimi bünyesinde bulunan Anjiyografi ünitesinde fundus anjiyografisi, üç boyutlu Retina görüntülemesi yapılabilmekte, son teknolojiye sahip Optik koherens Tomografi cihazı ile Retina incelemesi,

  Retina sinir lifleri kalınlığı, optik disk analizi yapılabilmektedir. Yeni doğanların prematür retinopatisi yönünden takip ve tedavileri ile kriyoterapi ve İndirekt

  Lazer Oftalmoskop ile Lazer uygulamaları yapılabilmektedir. Son teknolojiye sahip vitrektomi cihazı ile göz kanamaları, göz yaralanmaları, maküla deliği gibi durumlarda retina cerrahisi uygulanabilen kliniğimiz Batı Karadeniz bölgesinde Retina Hastalıkları için bir referans merkezidir.