Dua Her türlü dilek istek, murad, için okunacak dualar

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve saadet tarafından 27 Aralık 2018 başlatılmıştır.

 1. saadet

  saadet Moderatör

  Her türlü dilek istek, murat, için okunacak dualar.

  Her türlü dilek istek, murad, için okunacak dualar

  Hayırlı bir şekilde her türlü İsteği bir işi, muradı olması için okuyacağı duaları İçin bu şartları yerine getirirse Allah'ın izni ile istekleri yerine gelir

  *Hayırlı bir iş için yapılacak dualara said vakitlerde başlamak.
  *Mümkünse sessiz ve tenha kimsenin olmadığı bir yerde dua etmek
  *Abdestli olmak gusletmek daha iyi olur.
  *Dua yapılacağı zaman elbisenin ve dua edilecek yerin temiz olması.
  *Duadan önce Allah rızası için namaz kılmalı
  *Niyetinden kimsenin haberinin olmaması
  * Yaptığı duayı 1,3,5 ve 7 günde bitirmek.
  * Sabırlı olmak ( sabırla beklemek)  Hayırlı Bir İşin Olması İçin Okunacak Dualar salavatlar: Bu aşağıda yazılı duaların birçok murat için değişik okuma düzenleri vardır. Burada sadece bir adet örnekler vardır.

  Salaten Tefriciye duası: 4444 duası Nasıl hayırlı bir niyetle olursa olsun bu duayı tam olarak 4444 kere okunduğu zaman Cenab-ı Allah (c.c.) dileğinizi istediğinizi gerçekleşir inşallah, bu dua ne eksik nede fazla okunacak tam olarak 4444 kere okunur ve en çok 7 günde okunur. 41 günde okunabilir diyenlerde vardır.


  Ya Latif İsmi Celili: Çok zor bir işin hallolması, bir maksadının yerine gelmesi için Latif ismi şerifini okumak istediğin zaman 2 rekat Allah rızası için namaz kıl. bu namazın rekatlarında Fatiha ve İnşirah surelerini okunur. namaz bittikten sonra kıbleye yönelerek, 16.641 defa Ya Latif esmasını kıraat et. Kıraat bittikten sonra niyetini Cenab-ı Allah'tan niyaz et.


  Yasin Suresi: İhlaslı bir kalp ile her ne isteği muradı için okursan oku, her muradına Allah'ın izniyle kavuşur. 3 gün riyazet ile oruç tut, her gün üç kere Yasin'i şerifi duasıyla beraber oku. günlük olarak gusül abdesti alıp, daima abdestli bulun, bu üç günün sonunda iki rekat namaz kılınır, birinci rekatta bir fatiha kırk ihlası şerif oku. İkinci rekatta ise bir fatiha ve otuz ihlas oku ve Tahiyyatı okumayıp, bunun yerine on ihlas oku. Sonra yedi kere Yasin'i şerifi duası ile beraber okunur, Allah'ın izni ile muradın yerine gelir. Cenab-ı Allah kendi izni keremi ile ne dilersen onu hemen nasip eder.


  Ayetel Kürsü : Cuma günü sabah namazından önce kalkılır güzel bir abdest aldıktan sonra kimsenin rahatsız etmeyeceği bir yerde kıbleye karşı dizüstü oturup, 313 kere Ayetel Kürsüyü okuyup, sonra Ya Rabbel Azim Bu ayeti Kerime hürmetine 313 ehli bedir ve 313 Eshabı Talut hürmetine benim şu isteğimi ihsan eyle diye dua yaparsa Cenab-ı Allah’ın izni ile hasıl olur.

  İhlas Suresi:Muradı, isteği olan bir kişi Pazar günü güneş doğarken 10 kere İhlas suresini okuyup, ondan sonra Yüce Allah (c.c.) muradının olması için dua ve niyazda bulunursa yaptığı duasını Allah (c.c.) İnşallah kabul eder ve muradını kavuşur.

  İşsiz olanlar için Hayırlı bir işin,hayırlı bir niyetin olması için aşağıdaki dua 21 gün sabah akşam 21 defa okunur.

  “Ya Hannanü entellezi vesi’te külle şey’in rahmeten ve ilmen ya Hannân!”
  “Ey rahmeti merhameti bol olan Allah’ım! Sen ilminle ve rahmetinle her şeyi kuşatmışsın.Bana da merhamet et!.