Hayırlı Sabahlar Duası

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Eylül tarafından 7 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Eylül

Eylül Moderatör

Allah’ım! başlayacağın bu yeni gün için senden hayırlar diliyorum ve bugünün içindeki tüm şerlerden sana sığınıyorum,günah işlemekten,bir kuluna haksızlık etmekten, birisinden zulûm görmekten sana sığınırım, korkaklıktan, acizlikten, tembellikten, cimrilikten, hastalıktan,bunaklıktan,şirkten,kabir azabından ve diğer dünyevi,uhrevi kötü hal ve akibetlerden sana sığınırım.

Allah’ım! bugün yapacağım tüm işlerin ibadet olmasını nasip et.

Allah’ım! bana helal kazanıp ve helal yemeği nasip et.

Ya Rabbim! bana son nefeste iman ile göçmeyi nasip et.

Ya Rabbim! bana hakkı hak,batılı batıl göster;hakka sarılıp batıldan kaçmayı nasip et.

Allah’ım! beni sevdiğin kullar arasına kat,beni çok sabreden, fazla şükreden kullarından eyle,çok çok anayım “zikredeyim” ömrüm sevdiğin,razı olacağın işler ile “amellerle” geçsin.Bana ilim ve takva sahibi olmayı nasip eyle.Sıhhat ve afiyette dâim et.

Allah’ım! Mü’min kardeşlerimizden hasta olanlaraşifa, dertli olanlara deva,borçlu olanlara eda,sıkıntıda olanlara gönül ferahlığı ver.

Allah’ım! Ümmeti Muhâmmedi kafirlerin, zalimlerin boyunduruluğundan kurtar ve uyanıklık ver.

Allah’ım! akrabalarımdan ve sevdiklerimden imanla ahirete göçenlere kabir azabı gösterme;mekanlarını cennet eyle. Sağ olanlara sıhhat ve selamet ve hidayet nasip ederek İslâmı sevmek ve islama hizmet etmek şerefine nail et. AMİN

Son düzenleme: 7 Kasım 2013