Hayırlı evlat isteği

Konusu 'Hanımlara özel' forumundadır ve Arzuaktas tarafından 22 Eylül 2016 başlatılmıştır.

 1. Arzuaktas

  Arzuaktas Kayıtlı Üye

  Selâmün aleyküm hanim kardeşlerim. Nereye yazacagimi konuyu hangi bolume açacağımi arastirdim lakin bulamadim. 3 yillik evliyim Rabbim den hayirli evlatlar istiyorum saglikli hayirli evlat icin tavsiye edebileceginiz dualar var mi veya toplu dua yapabilir miyiz ? Şimdiden Allah razı olsun kardeslerim..
   
 2. Lasey

  Lasey Admin

  Aleyküm selam değerli kardeşim Allah'tan her şeyin hayırlısını istemelidir. Bizim için neyin hayırlı olup olmadığını bizler bilemeyiz. Bir ayet-i kerimede de bildirildiği gibi, hayır zannettiğimiz şeyler bazen bizim için şer, şer sandıklarımız da hayır olabilir. Onun için Allah Azze ve celle'den her şeyin, bu arada çocuğun da hayırlısını istemeliyiz. Çocuk sahibi olmak elbette her kesin istediği bir şeydir. Yaratılış kanunları da bu yöndedir. Ama bazı durumlarda bazı insanlar için çocuk sahibi olmamak hayırlı olabilir.

  Çocuğu olmayanlar, bunun sebeplerini araştırıp bu sebepleri ortadan kaldırmak ve çocuk sahibi olmak için çalışabilirler. Fakat bütün gayretlere rağmen yine çocuk olmuyorsa bunu dert etmek, ısrarla bu konu üzerinde durmak da doğru değildir. Belki de onlar için hayırlı olan öylesidir. Belki çocukları olsaydı başlarına bilinmedik belâlar gelecekti ve Allah onları o belâlardan korumak için çocuk vermedi.

  Evet, çocuk istemeli, bunun yollarını da aramalı, ama işi çığırından çıkarıp takıntı haline getirmemelidir. Her şeyin hayırlısını istemelidir. Allah Azze ve celle, hakkımızda her şeyin haylırlısını versin. (Amin)

  1. "İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alîm." = "Muhakkak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir." (Hicr, 15/86) ayetini geceleri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.

  2. Veya; "Fallâhu hüve'l-veliyyü ve hüve yuhyî" = "Muhakkak ki Allah dosttur ve yaratandır." (Şura, 42/9) ayetini, beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.

  3. Veya; "HüvaIIahü'l-hâliku'l-bâriü" = "O yaratandır ve yoktan var edendir."(Haşr, 59/24) âyetini 1054 kere tekrar eder.)

  4. Veya; tıbbi bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine yakın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa "Bismillâhirrahmânirrahîm" yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah'ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalıncaya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.)
   
 3. Arzuaktas

  Arzuaktas Kayıtlı Üye

  Allah razi olsun cevabiniz icin. Herseyi yazmissiniz tesekkur ediyorum ama o kagit uzerimizdeyken nasil o is olur hic dogru gelmedi korkarim yani.
   
 4. Lasey

  Lasey Admin

  Amin cümlemizden. Kağıt çıplak bir şekilde olması doğru değil fakat iyice sarıp kapattığınız taktirde sakıncası yoktur. Örneğin cevşen taşıyoruz ve bu cevşen de Kur'an ayetleri bulunuyor ve biz bununla her ortama giriyoruz aynı şekilde besmele içinde geçerli iyice sarıldığı taktirde sakıncası olmaz.. Rabbim gönlünüze göre versin Selam ve dua ile...
   
 5. Arzuaktas

  Arzuaktas Kayıtlı Üye

  InsaAllah :) Allah razi olsun ilginiz ve alakaniz icin teşekkür ediyorum.
   
  Lasey bunu beğendi.