Hatim Duası Türkçe Açıklamalı

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Eylül tarafından 2 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Eylül

  Eylül Moderatör

  Alemlerin Rabbi Cenab-ı Allah’a hamd, Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhi salatu vesselam'a aline, ashabına ve tüm inananlara salat ve selam olsun.

  Ey Rabbimiz! Okuduğumuz Kur'an-ı Kerim'i bizden kabul buyur. Kuşkusuz ki sen herşeyi işitensin, bilensin.Günahlarımızı bağışla. Zira sen tevbeleri ,çok kabul edensin, merhametlisin. Yüce Kur’an'ın ve alemlere rahmet olarak ,gönderdiğin peygamberin hürmetine bizleri hakikate ve doğru yola ulaştır. Ey merhametlilerin enmerhametlisi! Bizleri affet, lütfün ve kereminle günahlarımızı mâğfiret eyle.

  Ey Rabbimiz! Bizi Kur'ân'ın ziyneti İle ziynetlendir. Kur'ân'ın keremi İle bize ikram et. Kur'ân-ı Kerimin şerefi ile şereflendir. Kur'ân-ı Kerimin şefaati ile cennete ulaştır. Kur'ân-ı Kerimin hürmetine bizi bütün dünya belalarından ve ahiretin azabından koru. Ey Rahman veRahîm bütün ümmet-i Muhammed'e merhamet eyle.
  Ey Rabbimiz! Kalplerimizi temizle ve ayıplarımızıört. Hastalarımıza şifa ver. Yüzlerimizi ak et. Derecelerimizi yükselt, borçlarımıza ödememizde kolaylığı nasib eyle. Babalarımıza merhamet eyle. Annelerimizi bağışla. Dinimiz; vedünyamızı ıslah eyle. Amin..