Hasbiyallahu la ilahe illa huve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azim anlamı

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Lasey tarafından 12 Ocak 2019 başlatılmıştır.

1. Lasey

Lasey Admin

Hasbiyallahu la ilahe illa huve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azim anlamı

حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ ﴿١٢٩﴾

Hasbiyallâh(hasbiyallâhu), lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).

Ayetin meali: Bundan sonra eğer onlar dönerlerse, o zaman onlara şöyle de: “Bana, Allah yeter (kâfidir), O’ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah’a tevekkül ettim (güvendim). Ve O, azîm arşın Rabbidir. “(Tevbe, 9/129).

“Sabah-akşam 7 defa, "Hasbiyallahü la ilahe illa hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azim" okuyanın dünya ve ahiret işine Allah kâfi gelir.”

Sıkıntılı zamanlarda Hadis-i şerifte buyuruldu ki: “Sıkıntılı zamanında on defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm’i okursa, Allah Azze ve celle üzüntüsünü giderir. On kişiye de selam veren köle azad etmiş gibi olur.”