Hanımlara özel Hamileler İçin Bitki Çayı

Konusu 'Hanımlara özel' forumundadır ve Lasey tarafından 12 Şubat 2019 başlatılmıştır.

 1. Lasey

  Lasey Admin

  Hamileler İçin Bitki Çayı

  Hamilelere Özel Çay


  1 litre su, 1 orta boy elma, 2 dal tarçın, 3-4 adet karanfil, 3 top karabiber, yarım limon (kaynadıktan sonra eklenecek.) 1kök zencefil, 1 avuç ıhlamur.

  Hazırlanışı: Limon hariç bütün malzemeler eklenir, ardından 5 dakika kaynatılıp, 10 dakika dinlendirilip limon sıkılır. Her öğünden 15 dakika sonra yarım su bardağı çay üzerine sıcak su eklenerek tüketilir. Çay asla tekrar kaynatılmamalıdır. Gün içinde tamamen tüketilmelidir.

  hamileler-bitki-cayi-icer-mi.

  Gebelik döneminde her türlü bitkisel çayı ve içecek asla tüketilmemelidir, bu konuda seçici olunmalıdır. Çok fazla tüketilen ve güvenli olduğu bilinen çaylar tercih edilmeli. Çünkü bitkisel çayların içeriğinde çok çeşitli maddeler bulunabiliyor ve bunların bebek üzerinde zararlı etkileri de olabilir. Eczanelerde ve marketlerde ya da internette çeşitli vitamin ve mineralleri içeren, hamilelik döneminde anneye yararlı olduğu söylenen birçok bitkisel çay ürünlerini bulunyor. Fakat bitkisel çayları, vücudun hassas olduğu bun döemde her annede aynı olumlu etkiyi sağlamayabilir. Ayrca normal beslenmenizin dışında kullanmak istediğiniz her ürün için doktorunuza danışarak daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.