Hak Dinin Kemale Ermesi

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Lasey tarafından 26 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Lasey

Lasey Admin

Resul-i Ekrem Efendimiz (sallalahu aleyhi vesellem) beka yurduna göçmeden birkaç ay önce, bir cuma günü Allah Azze ve celle şöyle ferman buyuruyordu:

الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِي وَرَضِيتُ لَكُمْ الْإِسْلَامَ دِينًا

“Bugün dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam’ı seçtim. “ (Maide suresi ayet-3.)

Bu ayet-i kerimin ifade buyurduğu üzere Din-i Mübin-i İslam kemale ermiş, müminler için nimet tamamlanmış ve hayat tarzı olarak da İslam seçilmiştir. Dinin olgunlaşmasını, bid’ atlerden, reformlardan beklemek, bu ayet-i kerimeye inanmamak olur.

Bu durumda her kim Allah Azze ve celle'nin kâmil nizamı ve ebedi dini olan İslam'dan başka yol ararsa, muhakkak ki doğru yoldan ayrı düşer, hüsrana uğrar. Âlemlerin Rabbi’nin beyanı ile, insanlık için artık İslâm’dan başka huzur ve mutluluk kaynağı bir hayat tarzı ve doğru bir yol yoktur. Onun dışında hepsi batıl ve çıkmazdır.