Hacet Namazı ve Duası

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 25 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Hacet namazı ve duası nasıl yapılır

  La ilahe Ulallahül haliymül keriym. Sübhanellahi rabbil arşil azıym. Elhamdü lillahi rabbil alemiyn. Es'elüke mûcibati rahmetik. Ve azaime mağfiratik. Vel ğaniymete min külli binin. Ves selamete min külli ismin la teda' lî zenben illa ğafarteh. Ve la hemmen illa ferracteh. Ve la haceten hiye leke rıdan illa kadayteha ya erhamer rahımiyn.

  Resulü Ekrem Efendimiz buyuruyorlar ki: "Kimin Allah Teala'ya veya ademoğullanndan birine bir dileği olursa güzel bir abdest alsın. Sonra (rızayı bari için) iki rekat namaz kılsın. Selamdan sonra (bu duayı) okusun."

  "On iki rekat namaz vardır. Bu namaz geceleyin ve gündüzleyin de kılınabilir. (Yalnız diğer namazlardan farklı olarak) namazın sonunda teşehhüdden sonra Allah Teala'ya hamd ü sena, Resulüne salat ü selamdan sonra secdeye var ve:

  Fatiha-i Şerife (7) defa, Ayet'el-Kürsi (7) defa, La ilahe illallahü vahdehû la şeriyke leh, lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey'in kadiyr (10) defa, Allahümme innî es'elüke bi mekaıdil ızzi min arşike ve münteher rahmeti min kitabike vesmikel a'zami ve ceddikel a'la ve kelimatiket tammeh (1) defa oku. Sonra dileğini iste ve başını secdeden kaldır, selam ver. Sakın bu namazı cahillere öğretmeyin, onlar da yaparlar ve duaları kabul olunur." buyurdu.